Nauka poprzez zabawę. Policjanci z autochodzikiem uczą najmłodszych bezpieczeństwa

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiały z przedszkolakami z Grabowa gołdapskie policjantki. Atrakcją dla maluchów była zabawa z autochodzikiem, podczas której milusińscy „śmigali” wozem policyjnym i strażackim poznając przy tym świat znaków i symboli drogowych oraz ucząc się prawidłowych postaw na drodze.

 

 

 

 

W czwartek (23.11) maluchy z oddziału przedszkolnego w Grabowie odwiedziły gołdapskie policjantki, które rozmawiały z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko.

Policjantki przypomniały zebranym zasady zachowywania się na drodze i w jej pobliżu. Uświadomiły również dzieci o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o tym, by nie rozmawiać i nie zawierać znajomości z obcymi osobami.

Wszystkie zasady i przepisy ruchu drogowego maluchy miały okazję przećwiczyć w trakcie zabawy z autochodzikiem, który policjantki przywiozły na spotkanie. Dzieci chętnie uczestniczyły w „ćwiczeniach” pokazują przy tym, jak wiele informacji przekazanych przez funkcjonariuszki  pozostało w ich pamięci.

Na zakończenie spotkania policjantki obdarowały milusińskich upominkami w postaci odblasków i przypomniały dlaczego tak ważne jest ich noszenie. Przedszkolaki  natomiast dziękując za cenne rady wręczyły dyplom i zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę o bezpieczeństwie.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły