Dzień życzliwości w klasie 1 C Szkoły Podstawowej nr 3

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada.

 

 

 

W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.

Klasa 1 C ze Szkoły Podstawowej nr 3 celebrując Dzień życzliwości, zaprosiła na wspólne zajęcia przedszkolaki z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Dzięki życzliwości, doskonałej współpracy oraz wzajemnym zrozumieniu dla własnych słabości, dzieci wykonały fantastyczne prace plastyczne. Życzliwość miała tak niezwykłą moc, że wytworzyła miłą atmosferę, dała wiele radości oraz pomogła w realizacji przydzielonych zadań. Wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka sprawiły, że działania dzieci dały im ogromną satysfakcję z tego co zrobiły.

Dziękuję dzieciom oraz paniom wychowawczyniom za współpracę, miłą atmosferę oraz słodki poczęstunek.

Iwona Poreda

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły