Każdy jak mógł garnął się do wspólnej zabawy

W minioną sobotę gołdapscy seniorzy tradycyjnie spotkali się w swojej siedzibie na wieczorze andrzejkowym. Jak zawsze cała sala była wypełniona po brzegi – wszyscy garnęli się do swojego grona z koszyczkami pełnymi smakołyków. Szefowa Helena Łukaszewicz z księgową Marią Piątkowską  jak zawsze zadbały o wspaniałą atmosferę. Salę  pięknie udekorował Jan Piątkowski. O rytmy taneczne zadbał Czesław Stawiecki.

 

 

 

Co prawda w zebranym dużym gronie nie znalazł się żaden Andrzej, ale i tak gościnności stało się zadość, ponieważ niedawno obchodziło swoje imieniny dwoje członków – Stanisław i Cecylia.

Były życzenia i owacje, zaśpiewano tradycyjne 100 lat, wszyscy goście zostali poczęstowani słodkościami i nalewkami własnego wyrobu (żartobliwie zwanymi szczepionkami przeciw grypie).

Każdy jak mógł garnął się do wspólnej zabawy i nie trzeba było wyszukanych leków, by czuć się zdrowym w tak miłym gronie.

Każdy jak mógł starał się naładować akumulatory, ponieważ na następne spotkanie trzeba czekać do nowego roku.

Spotkanie na zdjęciach uwiecznił Stefan Byro z Suwałk, który wraz z małżonką od kilku już lat jest czynnym członkiem naszego związku.

Przewodnicząca Helena Łukaszewicz i księgowa Maria Piątkowska zapraszają wszystkich gołdapskich emerytów, rencistów i inwalidów do zapisywania się do tutejszego Związku, który ma swoją siedzibę przy Bibliotece Publicznej. Aby nie siedzieć w czterech ścianach izolując się od ludzi, bo przecież takie spotkania to samo zdrowie jak widać na załączonych zdjęciach.

 

Powiązane artykuły