Kampanii „Pomarańczowej Wstążki” 

Szkoła Podstawowa w Galwieciach po raz kolejny wzięła udział w ogólnoświatowej i ogólnopolskiej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, która przypada w dniach 1-19 listopada.

 

 

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie najmłodszych. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”.

W ramach Kampanii „Pomarańczowej Wstążki” w naszej szkole zaplanowano lekcje wychowawcze w czasie których przybliżono cele kampanii, a dzieci wykonały ulotki na temat przemocy wobec nieletnich. Podsumowaniem akcji było przyjście do szkoły w ubraniach koloru pomarańczowego lub z pomarańczowym akcentem w formie wstążki, zaprezentowanie wykonanych ulotek oraz spotkanie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi oraz policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Ze spotkania dzieci wyniosły niezbędną wiedzę na temat tego, jak zachowywać się w trudnych dla nich sytuacjach i gdzie zwrócić się po pomoc.

SP Galwiecie

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły