Dzień Niepodległości

W dniu 9 listopada uczestnicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi zorganizowali uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu I wojny światowej w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, nasz kraj powrócił na mapy świata.

 

 

 

Wychowankowie  uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym, złożonym z utworów poetyckich i nastrojowych pieśni o wymowie patriotycznej. Zaproszona dyrekcja oraz wychowankowie z zainteresowaniem śledzili  wzruszające patriotyczne widowisko słowno-muzyczne. Wszyscy zachwyceni byli piękną dekoracją oraz nastrojem przedstawienia.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały piękne wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy widowiska mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Ideą spotkania było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Artyści zebrali zasłużone brawa. Wszyscy uświadomili sobie, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo ”Wolność”.

Red. CKiW OHP

 


Aktualności

Powiązane artykuły