11 Listopada w klimacie radosnego i rodzinnego świętowania

W klimacie radosnego i rodzinnego świętowania 11 Listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uroczystość podzielono na cztery bloki tematyczne. 
 

 

I blok: sportowo-rekreacyjny; rozegrano w nim międzypokoleniowy mecz piłki nożnej, pomiędzy dziecięcą drużyną Orlik, a piłkarzami LKS Pogoń Banie Mazurskie. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu koordynowanego przez LKS Pogoń p.n. „Stop uzależnieniom”. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Gminy Banie Mazurskie ze środków na przeciwdziałanie różnej formy uzależnień. W ramach jego realizacji dziecięca drużyna otrzymała stroje piłkarskie oraz niespodzianki z okazji obchodów Święta Niepodległości. Dziękujemy panu Krzysztofowi Zarębie – trenerowi dziecięcej drużyny, za ogromne zaangażowanie w działania i wspólną integracyjną zabawę.

II blok: radosne świętowanie. Na scenie auli GOKiP zaprezentowali się najmłodsi artyści, którzy tydzień wcześniej uczestniczyli w Międzygminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Baniach Mazurskich. Kolejną atrakcją była prezentacja bajki p.n. „Królestwo Lisy”, przedstawionej przez mieszkańców Lis. Artyści – Ci najmłodsi i Ci nieco starsi – udowodnili swoim występem, jak bardzo ważne są oddolne inicjatywy społeczne, które integrują i pobudzają mieszkańców do działań na rzecz lokalnego środowiska. Pouczająca bajka pokazała, że dialog międzypokoleniowy w dzisiejszych czasach jest inspiracją i wzorcem do porozumienia w środowiskach lokalnych.
III blok: patriotyczny. Rozpoczęty został przemówieniem Wójta Gminy pana Łukasza Kulisia. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające w GOKiP, w wykonaniu których usłyszeliśmy pieśni patriotyczne.

IV blok: rozrywkowy. Na scenie wystąpili zaproszeni muzycy – Michał Lampart, Jakub Kokocha i Piotr Bardoński. Swoim występem wprowadzili nas w łagodne klimaty nastrojowej poezji podkreślającej wyjątkowość tego dnia.

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w przyjaznej, nieco kawiarnianej atmosferze, przy stolikach z herbatą i ciastkami upieczonymi przez pracowników GOKiP-u. Dekorację sali wzbogaciła wspaniała wystawa obrazów pani Elżbiety Sowy, którą okolicznościowo użyczyła nam pani Agnieszka Ozimek – dyrektor GBP w Baniach Mazurskich.

Mieszkańcom przybyłym na uroczystość, serdecznie dziękujemy za spędzenie razem tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i realizację. Organizatorami tegorocznych obchodów Święta Niepodległości byli: GOKiP, GBP, ZPO, LKS Pogoń oraz Stowarzyszenie „Nadzieja” z Lis.


Aktualności

Powiązane artykuły