Czwartoklasiści z SP 3 w stolicy

Wielką atrakcją dla uczniów klasy 4c i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi była dwudniowa wycieczka do Warszawy, zorganizowana przez panie – M. Zadrogę i Małgorzatę Obara – pod koniec października. Program wycieczki był mocno napięty, ale znalazło się w nim wszystko: i poznanie dziedzictwa kulturowego tego pięknego miasta, i nauka, i zabawa!

 

 

 

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego z dwoma przewodnikami i słuchawkami na uszach, następnie pojechaliśmy do niecierpliwie wyczekiwanego Parku Trampolin, gdzie, mimo długiej podróży i niewyspania, dzieci były nadzwyczaj aktywne i uśmiechnięte. Nie mniejszą radość sprawiło uczniom zakwaterowanie w hotelu i urządzanie się w trzyosobowych pokojach! A wieczorny seans „Emotki” stał się miłym zakończeniem dnia.

Drugi dzień był również bardzo emocjonujący i pouczający: Łazienki Królewskie, pomniki: Fryderyka Chopina i Tadeusza Kościuszki, Starówka z pamiątkami i taras widokowy w Pałacu Kultury. Pod Barbakanem zjedliśmy obiad i pełni sił pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium obejrzeliśmy film „Astronauta” i uczniowie rozpoczęli samodzielne, dwugodzinne zwiedzanie, dotykanie, eksperymentowanie…

Kolejne dwie atrakcje okazały się równie ciekawe! Stadion Narodowy i Trasa „Piłkarskie emocje”, którą podążaliśmy wraz z przewodniczką, wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. A Mc Donald – ostatni punkt programu – stał się przyjemnym podsumowaniem dnia. Przy frytkach i kurczaczkach wszyscy dzielili się wrażeniami i emocjami!

Ogromne podziękowania za udaną wycieczkę kierujemy do pana Krzysztofa Jurewicza, pani Ani Jurewicz, pani Ewy Dutkowskiej i pana Michała!


Aktualności

Powiązane artykuły