1,5-roczne dziecko pod opieką pijanych rodziców

22-letnia matka oraz jej 28-letni konkubent, którzy opiekowali się 18-miesięcznym dzieckiem już wkrótce będą tłumaczyć się przed sądem. W chwili interwencji policjantów opiekunowie chłopca byli pijani.
 

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze zastali 22-letnią kobietę oraz jej 28-letniego partnera, którzy awanturowali się.

Dorośli byli względem siebie agresywni, kłócili się i głośno krzyczeli. W mieszkaniu oprócz nich przebywał również ich 18-miesięczny syn. Policjanci od pary poczuli zapach alkoholu, w związku z tym poddali ich badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

Jak się okazało kobieta miała w organizmie blisko 1,5 promila natomiast partner promil alkoholu. Z uwagi na to, że chłopcem nie miał się kto zająć, po konsultacji medycznej trafił on na oddział dziecięcy miejscowego szpitala, skąd później odebrała go babcia. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Historia opieki sprawowanej nad 1,5-rocznym chłopcem przez pijanych rodziców znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara 5 lat więzienia.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły