Zbieramy na renowację bramy i ogrodzenia tak zwanego „starego cmentarza”

Gołdapski tak zwany „stary cmentarz” rzeczywiście od kilku dekad traktowany jest trochę po macoszemu. A przecież część pochowanych tam osób to ci, którzy zasłużyli się dla naszego miasta i odbudowywali je. Jednak to nie jedyny powód tego, że godna wsparcia jest inicjatywa Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarzy Komunalnych, który organizuje 1 listopada kwestę na rzecz renowacji bramy i ogrodzenia cmentarza przy Cmentarnej.

 

Zbiórka ma umocowanie prawne i numer 2017/42/20/KS. Tego dnia kwesta będzie odbywała się od 10.00 do 15.00 przy gołdapskich cmentarzach komunalnych oraz przy cmentarzu w Grabowie.

W akcji pomagają wolontariusze, w tym również osoby publiczne.

Powiązane artykuły

16 komentarzy do “Zbieramy na renowację bramy i ogrodzenia tak zwanego „starego cmentarza”

 1. J.

  Warto pamiętać, że na terenie tzw. „starego cmentarza” też spoczywają nasi byli mieszkańcy. I zasługują na pamięć i szacunek. Niech wyznacznikiem naszego szacunku będzie wsparcie kwesty. Pomóżmy odrestaurować , pomóżmy zebrać środki na odnowienie bramy.

   
 2. qwerty

  kto jest zarządcą tego terenu ?
  kto stoi na czele Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarzy Komunalnych???

   
  1. Dhene

   Pytanie ma sens, choć cała akcja jest oczywiście bardzo pozytywna. Dobrze by było podać publicznie te informacje, to chyba żadna tajemnica. Zarządcą terenu jest ADM, kto stoi na czele Społecznego Komitetu? Nie wiem.

    
 3. michał

  bardzo dobry pomysł, popieram

   
 4. ja

  Ciekawa inicjatywa, warto by ją poprzeć.
  Ale – nic nie wiem o inicjatorach, pierwsze słyszę o Społecznym Komitecie Renowacji Cmentarzy Komunalnych w Gołdapi.
  Panie redaktorze, bardzo proszę o podanie składu osobowego – chcę wiedzieć, komu mam powierzyć pieniądze na odnowienie cmentarza.
  Nie będę ich powierzała nazwie, chcę znać ludzi – to warunek sine qua non.

   
  1. Tu są m.in. nazwiska: http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki.xhtml?zbiorka_nazwa=RENOWACJA%20NAGROBK%C3%93W%20I%20ZABYTKOWYCH%20ELEMENT%C3%93W%20NA%20CMENTARZU&v=-453712586744215521598634223120555709079629070320

    
 5. ABC

  O proszę: http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/szczegoly-zbiorki.xhtml?zbiorka_nazwa=RENOWACJA%20NAGROBK%C3%93W%20I%20ZABYTKOWYCH%20ELEMENT%C3%93W%20NA%20CMENTARZU&v=378306028827165700395257391774273518220295012368

   
 6. olo

  Anna KOZIOŁ GOŁDAP
  BOŻENA SZNURKOWSKA GOŁDAP
  JÓZEF DOMINIUK GOŁDAP

  Data powołania komitetu:
  2017-09-18
  iedziba i dane do kontaktu
  Siedziba:
  GOŁDAP
  Kraj:
  Polska
  Miejscowość:
  GOŁDAP
  Ulica:
  KONSTYTUCJI 3 MAJA
  Nr domu:
  3

   
 7. Teresa

  A kogo Komitet zaprosił do prowadzenia kwesty? Kto będzie zbierał pieniążki?

   
  1. O ile wiem to wolontariusze i m.in. niektórzy radni.

    
   1. Fuks

    Proszę Redakcjo nie podawać „wolontariusze” bo w Gołdapi, w sposób nieuprawniony, wolontariusz kojarzony jest z ludźmi zrzeszonymi w Partnerstwie Sztuk. A to absolutna nieprawda. Prawda jest jednak taka, że pani Łasica wszędzie gdzie może (tu wycięty fragment przez redakcję) próbuje przejmować inicjatywę. Tym razem także. Dlatego trzeba wyraźnie i jednoznacznie ogłosić wszem, że organizatorem Jest nowo powstały Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Komunalnych (Anna Kozioł, Bożena Sznurkowska, Józef Dominiuk) a zbiórkę ogłosił i najwięcej przy niej pracuje pan Józef Dominiuk. Organizator poprosił chętnych o udział w kweście i zebrał dość liczne grono osób, w tym, harcerzy, strzelców Jednostki Strzeleckiej, podopiecznych Domu Środowiskowego „Słoneczny Dom”, niektórych radnych a także chętne osoby prywatne.

     
    1. Dla mnie wolontariusze to również ci, którzy uczestniczą w kweście, „trzymają” puszki bez względu na przynależność i działają na rzecz społeczności. A jeśli ktoś ma problem z definicją to już jego „dramat”:-)

      
     1. BarBar

      Słusznie, panie redaktorze. Wolontariusz nie jest przypisany do nikogo, tylko w Gołdapi jednak jest.

       
 8. Anonim

  Drodzy Internauci. Proszę nie pisać komentarzy zawierających osobiste aluzje w stosunku do inicjatorów przedsięwzięcia, ponieważ w tym wypadku takie nie będą publikowane. Nie róbmy jarmarku w kontekście pożytecznego działania.

   
 9. Mariusz

  Komedia trzeba zobaczyć co w koło nas się dzieje dla ludzi nie na bramy. Na bramy miesięcznice już PiS zbiera

   
  1. Paweł

   Et, durnyś chłopie i tyle!

    

Skomentuj