W trosce o bezpieczeństwo – spotkania z kursantami w szkołach nauki jazdy 

 „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” – takie było hasło przewodnie spotkań a tym samym II edycji projektu Starostwa Powiatowego w Gołdapi realizowanego wspólnie z Komendą Powiatowa Policji w Gołdapi. Policjanci spotykają się z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu gołdapskiego. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

 

 

 

W październiku i listopadzie organizowane są spotkania funkcjonariuszy miejscowej komendy Policji z kursantami szkół nauki jazdy z terenu powiatu gołdapskiego. Podczas spotkań omawiane są zagrożenia na drodze oraz prawa i obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu alkogoogli i narkogoogli  ci, którzy egzamin mają jeszcze przed sobą mogą przekonać się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Dzięki funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej Jackowi Klimko – który jednocześnie jest ratownikiem – kursanci mogą utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jak również sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem. Ponadto wszystkim uczestnikom spotkań rozdawane są karty ICE.

Spotkania z kursantami to profilaktyka, dzięki której zwiększa się świadomość na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze. To również doskonała okazja do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego podczas spotkań mundurowi zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Karty zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

 

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły