Z Urzędu Miejskiego: Gołdapskie obchody dnia osób starszych

W ubiegły czwartek, 5 października, w Urzędzie Miejskim gołdapscy seniorzy świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jako pierwszy życzenia złożył im gospodarz – Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto.

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki i przedstawiciele Klubu Wrzos i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń kierowanych do wszystkich seniorów oraz indywidualnie do porucznika Mieczysława Sztabińskiego obchodzącego tego dnia 94. urodziny.  Nie zabrakło kwiatów oraz poczęstunku.

– Cieszę się, że mogę dziś Państwa gościć – zwrócił się do zebranych Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto. – Chciałbym wysłuchać Państwa opinii i poznać oczekiwania. Staramy się wychodzić im naprzeciw. Gołdap dynamicznie się rozwija, jak jeszcze nigdy. Rozpoczynamy kolejne inwestycje. Przebudowujemy ulicę za ulicą. Dbamy by były one dostosowane do Waszych potrzeb. Chcemy stosować rozwiązania przemyślane, sprawdzone i odporne na działania czasu. Takie właśnie będą np.  właśnie powstające chodniki wokół placu Zwycięstwa.

Seniorzy mogli poznać przygotowaną dla nich ofertę  Biblioteki Publicznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Domu Kultury oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie mikrofon trafił do publiczności. Z sali padały pytania o stan powiatowych dróg i chodników oraz o ograniczoną cenowo dostępność najciekawszych propozycji kulturalnych. Burmistrz Gołdapi każde z tych pytań traktował z dużą powagą i udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie zakończył mini-wykład omawiający role instytucji rządowych i samorządowych stojących w Polsce na straży praw obywatelskich.

Red. Urząd Miejski w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Gołdapskie obchody dnia osób starszych

 1. Zyga

  „Gołdap dynamicznie się rozwija, jak jeszcze nigdy.”
  Taka sama prawda jak obniżenie zarobków o 50 tys. rocznie i inne kłamstwa wyborcze.
  Panie Luto. Ludzie maja pamięć i wiedzę. To megalomania i mitomania.
  Dramat mentalny, moralny.
  Kłamać jeśli się musi można z klasą.
  Nie na rympał.
  Gołdap była zaorana, przyszedł Luto i sprawił że Gołdap się rozwija jak nigdy przedtem.
  To Luto zbudował obwodnicę, halę z basenem dzielnicę uzdrowiskową, zmodernizował drogi krajowe i wojewódzkie, powiatowe i gminne, Orlika, przejście graniczne, obronił jednostkę wojskowa przed likwidacją, stworzył specjalna strefę ekonomiczną., wywalczył powiat, i prowadzi czystą i transparentną politykę, wprowadził Gołdap do czołówki polskich miast powiatowych w rankingach. I ludzie go kochają bo jest fajny i prawdomówny. I szczery.
  Wydłużcie krok panie sierżancie. Ciemny lud to kupi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Brat

   I jaki popularny. Otworzysz Facebook a tam – dyplom od Przedszkola z podziękowaniem za udział pana burmistrza w obchodach czegoś tam. I się głosy łapie!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. obserwator

    A o jakie przedszkole chodzi ? W mieście jest ich kilka.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. tak

   ty zyga? ty – anka k,,poznajemy cię, nie dodałaś że przy okazji zniszczył rybakówkę, przehulał zajazd, zadłużył miasto na 40 mln,wprowadził najwyższe podatki, i zamiast gospodarzyć pisał książki,odprawiał benefisy,(fragment usunięty przez redakcję – obraźliwe określenie), ale ten Luto jest,a co do kasy to przez ponad 20-lat brał ponad 12 tys -m-c,plus karta gminna,plus auto gminne,telefon, itp, dobrze zyga żeś czujna,szkoda że tak pózno,koniecznie trzeba coś z ty Luto postanowić. a na marginesie uważaj żeby i ciebie nie zredukował,zamiast pracować – politykierstwe się zajmujesz

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...