,,Światowy Dzień Misia” w Bajkolandii”

W poniedziałek, 23 października Przedszkole ,,Bajkolandia” w Lisach obchodziło ,,Światowy Dzień Misia”. Z tej okazji został zorganizowany międzyszkolny konkurs pt. ,,Mój przyjaciel miś”. W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola ,,Bajkolandia” oraz z Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

Wpłynęło 26 prac, które można oglądać w siedzibie organizatora. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 i 5- 6-latków.

W pierwszej grupie zwyciężył Jakub Kożak, drugie miejsce zajęła Kornelia Kisyk, a trzecie ex aequo: Maja Szostak, Wiktor Hawrusik i Dawid Ofierowicz. W grupie 5- 6-latków zwyciężyła Weronika Zarzecka, drugie miejsce zajęła Emilia Pietrzak, a trzecie Michał Cybulski.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zostali narodzeni upominkami i dyplomami.. W tym dniu w ,, Bajkolandii” królowały misie. Dzieci przyniosły swoje własne kochane pluszaki, odbyły się zajęcia o tematyce związanej z misiami bohaterami ulubionych bajek. Przedszkolaki tańczyły z misiami, opowiadały o nich, przytulały do siebie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodycze w kształcie misia. Zajęcia tego rodzaju odgrywają rolę terapeutyczną, dzieci potrzebują przytulania, a pluszowy miś jest do tego stworzony, aby sprawiać dzieciom radość.

Magdalena Grzeszczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły