Jak zorganizować sobie deszczowe wakacje?

Wakacje planujemy zazwyczaj z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wypoczynek w Polsce – ze względu na klimat – jest obarczony znacznie większym „ryzykiem pogodowym”. Co zatem zrobić, jeśli pogoda nam nie dopisze i w trakcie wakacji będzie przez cały czas padać?

Gdzie, jak i kiedy?

Żeby uporządkować nasz poradnik, przedstawimy kilka propozycji dla najciekawszych lokalizacji turystycznych w kraju. Co ważne – najciekawszych, nie oznacza wcale najpopularniejszych. Niektóre z nich mogą zaskoczyć a inne nie. Sprawdźmy więc, co możemy w nich robić, jeśli pogoda zwyczajnie nie dopisze.

Leszno – miasto nieodkryte

W naszym zestawieniu Leszno znalazło się nieprzypadkowo. Przez wiele osób jest ono wybierane jako bardzo popularny cel wakacyjnych wojaży. Co warto w nim robić w przypadku niepogody?

Jeśli odwiedzamy Leszno hotele znajdujące się na jego terenie są z reguły umiejscowione w centrum. Można więc wyjść na herbatę, kawę, pozwiedzać zabytki architektoniczne miasta itd.

Jeśli interesuje nas coś więcej niż samo Leszno hotele w jego okolicy również zapewnią nam sporo atrakcji. Zwłaszcza, jeśli znajdują się w okolicy tutejszych kawiarni i restauracji.

Łeba – czyli morze w czasie deszczu

Gdzie wybrać się nad morzem w trakcie deszczowych wakacji?

Koniecznie nad morze! Spacer po zalanej wodą plaży może nie jest przyjemny, ale gwarantuje maksymalną dawkę jodu zwłaszcza tym, którzy go szczególnie potrzebują.

Wypróbujmy lokalne atrakcje. Przejazd charakterystyczną dla miasta „ciuchcią” jest jedną z nich. Można dzięki niej zobaczyć słynne punkty miasta – park narodowy, wydmy a także znajdujące się nieco dalej fokarium i oceanarium.

Beskid Śląski – nie tylko w słońcu!

Wisła to idealne miejsce na spędzenie deszczowych wakacji. Dlaczego?

W okolicy znajduje się przepiękny aquapark, osadzony wewnątrz jednego z największych wiślańskich hoteli.

Spacerować po górach można również w deszczu. Zwłaszcza, że powietrze jest tu znacznie czystsze a szlaki bardzo bezpieczne.

Nieważne, czy odwiedzamy znajdujące się w mieście Leszno hotele, nadmorskie kurorty czy małe wioski leżące na popularnych, górskich szlakach. Zawsze jest okazja, by również i w trakcie silnych opadów deszczu zrobić coś więcej, niż siedzieć w hotelu i marnować w nim wakacyjny czas. Zwłaszcza, że coraz mniej wakacyjnych lokalizacji jest zobligowanych wyłącznie na jedną, konkretną formę wypoczynku. Umiejętność improwizacji jest tu szczególnie ważna.

apartamentyleszno.com


Porady

Powiązane artykuły