Przekroczył prędkość i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Nagrali go policjanci

Stracił prawo jazdy a sprawa znajdzie swój finał w sądzie – tak skończyła się interwencja dla kierowcy z powiatu ciechanowskiego, którego styl jazdy doprowadzał do łamania przepisów.  Jego niezgodną z przepisami jazdę nagrał wideorejestrator w radiowozie gołdapskiej drogówki.

 

 

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano (06.10). Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi patrolując drogę krajową K-65 w okolicy Jabramowa zauważyli pojazd, który jechał ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze pojechali za ciężarówką dokonując pomiarów jej prędkości. Podczas jednego z nich wyświetlacz radaru wykazał, że kierowca scanii na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jedzie z prędkością ponad 90/h.

Ponadto mężczyzna w trakcie jazdy stwarzał również zagrożenie na drodze wyprzedzając inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Kierowcą okazał się być 29-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego.

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania a w najbliższych dniach skierują w tej sprawie wniosek do sądu o ukaranie kierowcy.

Funkcjonariusze poszukują również kierowcy osobowego audi wobec którego kierowca ciężarówki stworzył zagrożenie bezpieczeństwa tak jak widać na załączonym filmie.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły