POLICJANCI O BEZPIECZEŃSTWIE NA PIKNIKU MOTORYZACYJNYM

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi uczestniczyli w  pikniku motoryzacyjnym pn. „Bezpieczeństwo na drogach publicznych” zorganizowanym w ramach międzynarodowego rajdu samochodów terenowych „Transgranica 4×4”. Funkcjonariusze propagowali prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze oraz rozdawali odblaski i karty ICE (w nagłym wypadku).

 

 

Od 29 września do 1 października br. tereny powiatu gołdapskiego przemierzali kierowcy podczas Międzynarodowego Rajdu Samochodów Terenowych Transgranica 4×4. Była to szósta edycja tej imprezy, podczas której  atrakcje przygotowano nie tylko kierowcom i ich pilotom, ale też mieszkańcom miasta.

W piątkowe popołudnie na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi odbył się „Piknik motoryzacyjny – Bezpieczeństwo na drogach publicznych”. Na imprezie promującej bezpieczeństwo nie zabrakło gołdapskich stróżów prawa, którym towarzyszyli harcerze z gołdapskiego Związku Harcerstwa Polskiego. Policjanci propagowali prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, rozdawali odblaski i karty ICE (w nagłym wypadku) informujące ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Wszyscy chętni mogli przymierzyć alkogoogle i narkogoogle- specjalne okulary symulujące stan po spożyciu alkoholu i narkotyków i przekonać się, jak zmienia się ich koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Karty zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

Red. KPP Gołdap

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły