Nocna jazda po dużym „kielichu”

Kolejny nietrzeźwy kierowca na gołdapskich drogach. Tym razem amatora jazdy na „podwójnym gazie” zatrzymali policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na jednej z ulic miasta. 40-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Prawa jazdy nie stracił, bo jak się okazało w ogóle go nie posiada. Ma za to sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (21.10) przed północą. Policjanci patrolujący teren miasta na ulicy Lipowej zauważyli motorower, którego niepewny styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się być 40-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi  uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Dodatkowo po sprawdzeniu 40-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że nie on posiada uprawnień do kierowania, ma za to aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd obowiązujący go do 2022 roku.

Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie za  kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

Pamiętajmy, że wobec nietrzeźwego kierowcy niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły