Nauka poprzez bajki. Policjanci uczą najmłodszych zasad bezpieczeństwa

„Bezpieczna zebra”, „Świetliki” czy „Onufry podróżnik”to tylko niektóre z zabawnych, ale i roztropnych postaci, które pomogły policjantom nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa. To bohaterowie bajek czytanych prze policjantów i starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka, które miały na celu podniesienie świadomości dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

 

 

 

 

Nauka zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat jest szczególnie ważna dlatego gołdapscy policjanci wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz czynnie włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom” i „Świeć przykładem”. Były to jedne z zaplanowanych działań w ramach realizacji II edycji projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom”.

W ramach tych przedsięwzięć policjantki wspólnie ze starostą gołdapskim Andrzejem Ciołkiem odwiedzili przedszkolaków z i uczniów z Dubeninek i Żytkiejm, po to, aby czytać im bajki i porozmawiać na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariuszki poprzez postacie z bajek w prosty i atrakcyjny dla dzieci sposób, uczyły je o trudnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tłumaczyły, jak powinny zachowywać się podczas korzystania z dróg, informowały którą stroną powinien poruszać się pieszy i zwracały uwagę jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych.

Maluchy z uwagą słuchały a potem chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na pytania. Na koniec dla wsłuchanych i wpatrzonych przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Dzieci otrzymały piękne odblaskowe sowy i zakładki do książek a starszaki plany lekcji.

Gadżety zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły