Ja, ty i on… Świećmy przykładem!

Dzielnicowi z Gołdapi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci obiecały „świecić przykładem” nosząc odblaski, które otrzymały od policjantów w nagrodę za aktywny udział w zajęciach.

 

 

 

W środę (25 października) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi pojawili się w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie wśród uczniów propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. W trakcie spotkań dzielnicowi zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które poprawią widoczność maluchów na drodze, a tym samym wpłyną na ich bezpieczeństwo.

Akcja „Świeć przykładem” ma na celu zmniejszenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, m.in. poprzez podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze. Ciemne ubrania oraz nieoświetlone drogi sprawiają, że pieszy po zmroku jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe jest już widoczna nawet z odległości 150 metrów. Pamiętajmy, że te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Nie ma takiego spotkania w szkołach, gdzie gołdapscy policjanci nie mówiliby o odblaskach.

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły