Inicjatywa i sposób realizacji warte uznania

Aktywnie uczestniczyła w dyskusji młodzież biorąca udział w środowym podsumowaniu projektu „Nie godzę się na przemoc rówieśniczą – reaguję, szanuję, nie krzywdzę”. Projekt realizowany był w ciągu kilku miesięcy przez gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod kierunkiem Marty Dębowskiej i Marty Zaporowskiej. Były to między innymi: warsztaty, ankieta, projekcja filmu, realizacja scenek teatralnych oraz parada przeciwko przemocy.

 

 

 

Przyczynkiem do dyskusji była jedna ze scenek teatralnych zaprezentowana podczas podsumowania. Mówiono również o rodzajach przemocy oraz sposobach reagowania. Nagrodzono upominkami najlepsze hasła związane z tym problemem,  wymyślone przez gimnazjalistów. Wyłoniono też zwycięską klasę i nagrodzono ją karnetem na kręgielnię. Uzupełnieniem spotkania było wspólne wykonanie piosenki.

Pomysł, zwłaszcza sposób jego realizacji, warto jest pochwalić. Nie był bowiem złożony z beznamiętnych prelekcji ale został oparty w dużej mierze na inicjatywie uczestników.

Działanie zostało sfinansowane ze środków gminnych na realizację zadania w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Aktualności

Powiązane artykuły