„Idźmy naprzód z nadzieją” – idźmy za słowem Papieża Polaka!

W październiku w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. W tym roku szkolnym obchody miały inny niż zazwyczaj charakter. W Kościele w Polsce święto obchodzono 8 października a informacja o tegorocznej rocznicy w naszej szkole pojawiła się 6 października.

 

 

 

 

Była nią gazetka propagująca hasło aktualnych obchodów: „Idźmy naprzód z nadzieją”

W ramach przedsięwzięcia przygotowanego przez panią katechetkę uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w kilku działaniach upamiętniających życie i nauczanie św. Jana Pawła II. We wszystkich klasach została przeprowadzona katecheza nawiązująca do hasła Dnia Papieskiego. Uczniowie mogli zrozumieć i odkryć wartość nadziei na podstawie nauk św. Jana Pawła II. Lekcje miały zachęcić uczniów do poznania i zgłębienia jego myśli.

 

Następnie odbyły się konkursy na wszystkich etapach kształcenia. W klasach I – III szkoły podstawowej zorganizowano konkurs plastyczny. Starsi uczniowie pisali test dotyczący wiedzy o Janie Pawle II. Został on przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasa VII szkoły podstawowej i II, III gimnazjum.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wśród klas IV-VI najlepiej napisali:

1. Dominik Osiński – kl. IV a,

2. Radosław Pastuszyński – kl. VI,

Gabriela Misiewicz – kl. IV a.

Natomiast w klasach starszych zwyciężyli:

1. Dawid Trzasko – kl. III gim.,

2. Patrycja Kubryń – kl. III gim.,

Magdalena Męłgwa – kl. VII oraz Zuzanna Sawicka – kl. II gim.

Przedsięwzięcie zostało podsumowane na spotkaniu we wtorek, 24 października, na sali gimnastycznej, gdzie zebrała się większość uczniów naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pamiątkowe książeczki pt. „Idźcie i głoście ewangelię”.

Wspólne przeżywanie chrześcijańskiego przesłania w duchu nauk Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II nastraja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

 


Aktualności

Powiązane artykuły