Gołdapianie zaprezentowali się rewelacyjnie

W miniony weekend (21/22 października) w Pisanicy odbył się XIV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Do małej miejscowości na skraju województwa warmińsko-mazurskiego przyjechało ponad 100 miłośników pingponga, a rywalizowano w kategoriach od żaka do weterana.

 

 

 

Oczywiście najbardziej prestiżowa walka przebiegała w grupie open, zaś chętni mogli również wziąć udział w turniej deblowym.

Dużą atrakcją był udział w imprezie Tomasza Kotowskiego – wychowanka UKS AZB Żak Pisanica, który osiągnął bardzo wysoki poziom sportowy i obecnie reprezentuje barwy znanego klubu Energa KTS Toruń. Co roku jednak przyjeżdża do Pisanicy, rozgrywa spotkania w singlu i deblu i każdy uczestnik podczas losowania marzy o tym by rozegrać z nim prawdziwą potyczkę na punkty. Nie ulega wątpliwości, że udział znanego już w kraju zawodnika jest magnesem, przyczynia się do popularyzacji tego turnieju i tenisa stołowego.

Frekwencja dopisała, a niektóre pojedynki stały na wysokim poziomie. W przerwach między meczami był czas na poczęstunek i sympatyczne pogawędki.

Gołdapianie zaprezentowali się rewelacyjnie w ciągu dwóch dni wywalczyli dziewięć punktowanych miejsc. Najlepiej z gołdapskich zawodników zaprezentował się Dawid Chilicki trzykrotnie zajmując miejsca na podium, dwukrotnie Dominik Świecki i Marek Różycki.

 

Pełne w załączniku:

pisanica_wyniki

 

Powiązane artykuły