Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Pogorzeli

(ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września szkoły z różnych stron świata uczestniczą w tym wydarzeniu. Szkoła Podstawowa w Pogorzeli również przystąpiła do akcji i 29 września odbył się u nas konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia.
 

 

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 5 przykładów dotyczących znajomości tabliczki mnożenia. Może wydawać to się proste, ale dzieci wykonywały zadanie pod presją czasu –  na rozwiązanie były 3 minuty. Nie wszyscy poradzili sobie za pierwszym razem, więc kto chciał, to miał szansę poprawienia się: po godzinie mógł jeszcze raz przystąpić do egzaminu. Po pozytywnym jego zdaniu uczestnik otrzymywał Certyfikat EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA 2017. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wielu uczniów chciało sprawdzić się  w tej rywalizacji, która była również świetną zabawą.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)”.

Patronem honorowym akcji  jest UNESCO.

Koordynatorami akcji były Joanna Truchan i Anna Milewska


Aktualności

Powiązane artykuły