Sukces młodych gołdapskich fotografików

Do Gołdapi dotarły nagrody z koszalińskiego konkursu fotograficznego dla dzieci i młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”. Gołdapskie „Gniazdo” otrzymało trzy nagrody. Drugą nagrodę zdobyła Wiktoria Tałejszys. Wyróżnienia otrzymali: Remigiusz Golubek i Mateusz Świtaj. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace: Zuzanny Osieckiej, Weroniki Obary i Adama Włocha.

 

 

 

Nagrody w naszym imieniu odebrała gołdapianka od lat mieszkająca w Koszalinie – Ilona Łukjaniuk – bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

Cytujemy słowa Roberta Mani, prezesa zarządu MEC Koszalin, który był jednym ze sponsorów i bardzo trafnie opisał kolejną już edycję koszalińskiego konkursu.

W tym konkursie wygrywają wszyscy

Prawie sześciuset autorów, dwa i pół tysiąca zdjęć – te liczby każą z szacunkiem pochylić głowę przed organizatorami konkursu „Człowiek, Świat, Przyroda”.

Koszaliński Pałac Młodzieży od szesnastu lat przyciąga pasjonatów fotografii z całej Polski, dając im możliwość skonfrontowania swojej twórczości z profesjonalistami zasiadającymi w jury. To właśnie ich obecność oraz jasno określone i zawsze jawne zasady powodują, że koszaliński konkurs jest jednym z  najważniejszych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Nic więc dziwnego, że mimo szesnastu już edycji wciąż biorą w nim udział setki kolejnych chętnych.

Również sam temat konkursu sprawia, że jest on dostępny dla każdego. Niepotrzebne są tu kosztowne studia fotograficzne, czy egzotyczne plenery. Wystarczy patrzeć i… dostrzegać. W tym bowiem tkwi magia fotografii, by uchwycić  w swoim aparacie tę jedną właściwą chwilę (…)

 

Katalog pokonkursowy można pobrać ze strony organizatora:

http://pm.koszalin.pl/images/dokumenty/czlowiek-swiat-przyroda/katalog_foto_2017.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły