Narodowe Czytanie „Wesela” w Żytkiejmach

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Mieszkańcy Żytkiejm i okolic już po raz piąty włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. W sobotę, 2 września, wspólne publiczne czytanie Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role rozpoczęło się o 17.00 w Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach. Księdzu swojego głosu użyczył Wójt Gminy Dubeninki Ryszard Zieliński.

 

 

Pozostałe role z aktu I czytali: Urszula Rywacka, Łucja Orłowska, Adam Bułajewski, Lucyna Sowul, Daniela Szczodrońska, Łucja Radzewicz, Krystyna Bułajewska, Lucyna Goik, Zofia Salwocka, Bożena Mikielska, Zuzanna Bagińska, Joanna Olechna, Karolina Bagińska, Dorota Hołodowska, Teresa Rydzewska. Przerwy między poszczególnymi scenami wypełniły weselne melodie i przyśpiewki w wykonaniu uczestników spotkania pod kierunkiem pani Zosi Salwockiej.

Podczas spotkania można też było posłuchać ciekawostek z życia autora, jego twórczości artystycznej. Nie zabrakło też okolicznościowej pieczęci. Wszystko odbyło się w atmosferze „krakowskiej weselnej izby”.

Organizatorem tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” w Żytkiejmach była Filia Biblioteczna w Żytkiejmach przy współpracy: Świetlicy w Żytkiejmach, Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga, Ochotniczej Straży Pożarnej i Klubu Wolontariusza przy Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach.

Wszystkim, którzy przyłączyli się wspólnego czytania czy słuchania bardzo serdecznie dziękujemy.

Powiązane artykuły