1 września staliśmy się ponownie Szkołą Podstawową im. Michała Kajki

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 za nami. Apel rozpoczęło wspólne odśpiewania hymnu państwowego. Pani dyrektor Irena Łobacz powitała wszystkich zebranych w nowej szkole. Od 1 września staliśmy się ponownie Szkołą Podstawową im. Michała Kajki. Następnie został odczytany list ministra edukacji narodowej, pani Anny Zalewskiej.

 

 

W imieniu burmistrza Gołdapi głos zabrała pani Joanna Łabanowska, skarbnik Gminy Gołdap. Poinformowała, że wniosek o dofinansowanie rozbudowy szkoły został odrzucony przez wojewodę, ale będzie składany ponownie w grudniu 2017 roku. W tym samym czasie będziemy składać wniosek na dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych.

Został również złożony wniosek o dofinansowanie budowy boiska ze środków unijnych i czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Szkoła złożyła także wniosek na dofinansowanie sprzętu multimedialnego w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

Głos zabrała następnie przewodnicząca rady rodziców, pani Emilia Osińska. Goście życzyli sukcesów i wytrwałości w nowym roku szkolnym. Na tym zakończyła się część oficjalna uroczystości, po której wychowawcy udali się do klas ze swoimi wychowankami.

Red. Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “1 września staliśmy się ponownie Szkołą Podstawową im. Michała Kajki

 1. Zofia

  Szkoła w Grabowie to kuźnia osiągających wysokie zawodowe sukcesy ludzi. Tak było kiedyś, obecnie nie wypowiadam się . W Grabowie nauczycielem był Słoma dotychczasowy lider jeżeli chodzi o range piastowanych stanowisk państwowych, Sidor- Prezes Spółki Piękna Góra. Uczniami byli: Żyliński- Komendant Policji, Luto-obecny burmistrz, Olszewski-Sołtys Botkun. Warto inwestować w placówki które osiągają wyniki i kształcą mądre dzieci. Proszę próbować i trzymam kciuki za rozwój placówki.Przepraszam osoby które pominęłam nie było to w mojej intencji celowe.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Jan

  Jeszcze był Żołnierz najbardziej znanej polskiej formacji wojskowej /z przyczyn oczywistych nie może pasc tu jego nazwisko/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...