Akt oskarżenia za kradzież z włamaniem do domu

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez kryminalnych z Gołdapi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku. 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W postępowaniu ustalono, że mężczyzna ukradł przedmioty o wartości  prawie 600 złotych. Paweł B. działał w warunkach recydywy więc za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Sprawa miała swój początek w marcu tego roku. Nieznany wówczas sprawca na terenie jednej z miejscowości w gminie Gołdap włamał się do domku jednorodzinnego. Z pomieszczenia ukradł narzędzia, elektronarzędzia i inne przedmioty, których wartość została oszacowana przez właściciela na kwotę prawie 600 złotych. Funkcjonariusze szybko ustalali okoliczności i sprawcę tego zdarzenia.

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 26-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które wróciło do właściciela.

Za popełnione przestępstwo Pawłowi B. grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w chwili popełnienia czyny działał w warunkach recydywy (tzw. powrotu do przestępstwa).

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły