Akt oskarżenia dla mężczyzny, który znęcał się nad żoną

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa 57-letniego mieszkańca Gołdapi. Policyjne dochodzenia, które trwało od lipca wykazało, że mężczyzna znęcał się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną. Teraz może grozić mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Po kolejnej awanturze domowej w lipcu tego roku, 57-latek został zatrzymany przez policjantów i  usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator na podstawie zgromadzonego przez mundurowych materiału dowodowego zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. 57-latek został też zobowiązany do opuszczenia zajmowanego mieszkania i zakazu zbliżania się do żony.

To jednak nie ostudziło jego zapędów do znęcania nad małżonką. Mimo otrzymanych środków zapobiegawczych Jan S. kolejny raz po alkoholu urządził awanturę, próbował wejść do mieszkania pokrzywdzonej i groził jej pozbawieniem życia. Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego i prokuratora pozwolił na zakończenie sprawy aktem oskarżenia.

Za znęcanie się nad żoną może mu teraz grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły