Ze Starostwa: Ponad 100 tysięcy dla powiatu gołdapskiego

Dziś w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim  w Olsztynie starosta gołdapski Andrzej Ciołek podpisał porozumienie. Dotyczy ono udzielenia wsparcia finansowego na realizację dwóch projektów w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

 

 

 

Łączna kwota dofinansowanych przez MSWiA działań na terenie naszego województwa wynosi ponad 535 tysięcy złotych, z czego ponad 107 tys. trafi do naszego powiatu. 

Przypomnijmy, że z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikowało się 12 projektów, z czego aż dwa z powiatu gołdapskiego. Pierwszy z nich to kontynuacja znanego już projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom etap II”, które Starostwo realizuje wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi (dotacja w wysokości 48.680 zł). Drugi projekt pn. „Razem pod parasolem prawa” Starostwo przygotowało wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi, w ramach priorytetu Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży (dotacja w wysokości 58.770 zł).

Realizacja projektu pozwoli zaszczepić w młodych osobach chęć do sportu, aktywności fizycznej i społecznej oraz zmotywować do nauki, ograniczając  tym samym niepożądane zjawiska patologiczne w ich rodzinach i środowisku rówieśniczym.

Red. Starostwo Powiatowe w Gołdapi

Fot. Kamil Olszewski

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Ze Starostwa: Ponad 100 tysięcy dla powiatu gołdapskiego

 1. zeta

  Czy znajdą się pieniądze na wyjaśnienie spraw zawartych w linku. http://blogpress.pl/node/3125

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Małgrzata

  „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań. Razem bezpieczniej…” To będą sprawdzali jak przebiegała termomodernizacja szpitala i może wyjaśni się kto jechał skodą ? Pragnę też uczulić urzędników bo szykuje się pochód KOD i solidarności w Gdańsku a to dalej niż Ełk.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Małgośka

   „Małgrzata” to może jeszcze i słynna sprawa gołdapskich narkotyków w końcu ruszy do przodu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Ela

  Może wreszcie dzięki tym funduszom zmniejszy się liczba przestępstw kryminalnych związanych z kradzieżą aut służbowych i plagą pijanych kierowców.
  Cieszę się że to właśnie starostwo dostanie te pieniądze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...