Wakacje w bibliotece – zakończenie

W piątek 18 sierpnia uczestnicy wakacyjnych zajęć w bibliotece pożegnali wakacje. W ciągu pięciu tygodni zorganizowano dziewiętnaście spotkań, w których każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

 

Uczestnicy letnich spotkań w bibliotece mieli okazję twórczo spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a przy tym dobrze się bawić. W naszych spotkaniach chętnie uczestniczyli zaproszeni goście. W pierwszym tygodniu zajęć w ramach „Wakacji w bibliotece” uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, spotkaniu z panią Zofią Błaszczyk, w warsztatach z podstaw programowania oraz zbiórce z harcerzami XI Gołdapskiej Drużyny Harcerzy Leśnych prowadzonych przez druha Andrzeja Życzkowskiego w Leśnictwie Kumiecie.

Kolejny tydzień to wspólne granie w gry planszowe, warsztaty rękodzieła. Byliśmy również w lesie Kumiecie , gdzie uczestniczyliśmy w edukacyjnej grze terenowej „Drzewo Lasu Kumiecie” oraz spotkaniu ze studentem, który przybliżył nam ekonomię.

Następny tydzień rozpoczęliśmy zajęciami plastycznymi oraz malowaniem chust z jedwabiu. Kolejne dni były również ciekawe, odbyła się między innymi pogadanka ze studentem ekonomii Michałem Brodowskim o tym co każdy lubi, czyli o pieniądzach – czy są nam potrzebne?

Spotkania: z policjantką asp. sztab. Martą Andruczyk o bezpiecznym wypoczynku oraz ogłoszenie konkursu plastycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”; z panią Agnieszką Zarzycką – psycholog z Ośrodka Pomocy Społecznej, która przybliżyła nam pojęcie asertywności, oraz z Marcinem Białousem dyrektor z Środowiskowego Domu Samopomocy, który przeczytał nam bajki.

W uroczystym zakończeniu „Wakacji w bibliotece” połączonym ze słodkim poczęstunkiem, rozdaniem dyplomów, karaoke oraz wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” brali udział uczestnicy spotkań, rodzice oraz zaproszeni goście.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece i zapraszamy na kolejne.

 


Aktualności

Powiązane artykuły