„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” do Biblioteki Publicznej i KPP w Gołdapi wpłynęły 23 prace. Komisja (w składzie: Marta Andruczyk, Halina Wojtanis i Agnieszka Dziobkowska) wyłoniła zwycięzców.

 

 

Zostali nimi:

Norbert Wójcik – lat 11,

Natalia Krętowska – lat 7,

Aleksandra Jasionowska – lat 11.

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali – Patrycja Śniosek (lat 10) i Hanna Gulczyńska (lat 5).

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Partnerami projektu są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły