Rozmawiali o remontach gołdapskich ulic

Grupa radnych, przedstawiciele obu gołdapskich urzędów oraz burmistrz Tomasz Luto i starosta Andrzej Ciołek spotkali się w środę w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego by przedyskutować problem remontu kilku dróg znajdujących się w obrębie miasta.

 

Rzecz w tym, że są to drogi powiatowe zaś Starostwo nie bardzo ma środki na ten rodzaj inwestycji. Wiąże się to w dużej mierze z zapewnieniem wkładu własnego przy ewentualnym pozyskaniu finansowej pomocy z zewnątrz.

To dotyczy między innymi Nadbrzeżnej, której remont oszacowano na 1 800 000 złotych. Partycypowanie w części wkładu własnego zaproponował deweloper, który postawił przy tej ulicy blok mieszkalny. Jednak zaproponowana kwota to 50 000 złotych, zatem niewielka w stosunku do całości kosztów. Nadal otwarta jest dyskusja obu samorządów na temat zabezpieczenia wkładu własnego do tej inwestycji.

Natomiast starosta Andrzej Ciołek poinformował, że jeśli idzie o wydatki, priorytetem póki co jest gołdapski szpital. We wrześniu ma zapaść decyzja o tym, czy szpital dostanie zewnętrzne dofinansowanie.

Pilnie potrzebują remontów ulice powiatowe przy tak zwanym „Kościuszkowie”, między innymi: Cicha, Mała i Zielona. Tu również ze strony Starostwa jest problem ze sfinansowaniem tych ulic, ale burmistrz Tomasz Luto zapewnił, że przy akceptacji radnych, gmina jest gotowa sfinansować remont jednej z nich w całości.


Aktualności

Powiązane artykuły

37 komentarzy do “Rozmawiali o remontach gołdapskich ulic

 1. E.

  Od wielu miesięcy mieszkańcy Osiedla I zabiegają o remont ich ulicy, jednak postawa starosty w tej sprawie jest co najmniej dziwna – remontuje się inne ulice o których nie słychać żeby ktoś o to zabiegał. Gmina Gołdap złożyła w tej sprawie deklarację sfinansowania (na początek) 50% kosztów dokumentacji niezbędnej do ubiegania się o środki zewnętrzne na remont tej ulicy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Jack

   I tylko patrzeć jak starosta będzie za chwilę forsował remont ul. Ustronie żeby zdążyć w tej kadencji!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. ankieter

    Pis nadchodzi i zmieni koncepcje całej gminy oczywiście rozliczając wszelkie karuzele vatowskie i wydatki rodzinne . P.S. Proszę nie pisać o synu wice. Proszę głosować http://ewybory.eu/sondy-internetowe/wybory-parlamentarne/

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Któś

     A ja napiszę o synu vice: syn vice. Bo trzeba o przestępstwach pisać, bez względu czy dotyczą syna vice czy np. córki prezesa, wszystko jedno.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 2. Niedługo

  Trzeba było zaprosić radnych Kowalczuka i Kozioł. Oni wszystko załatwiają od ręki. Dla Kowalczuka droga wojewódzka to jak splunął. Dla radnej Kozioł też. Np. można się dogadać w sprawie roboty w ADMie. Ale! Zapomniałem. Nie jestem burmistrzem. To się jednak nie dogadamy. Ale za to po wyborach (to już za rok!) rozpoczęcie nastąpi od audytu w ADAM.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Więc spluń i też coś załatw dla naszego miasta skoro takie proste 🙂 Chętnie poczytam o Twoich efektach Pozdrawiam

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Antek

  Deweloper zaproponował 50 tys zł – śmiech na sali 🙂 to głównie deweloper zabiega o tą ulicę ponieważ ludzie nie chcą kupować mieszkań. Są ulice które bardziej potrzebują remontu. Ul nadbrzeżna jest mniej uczęszczana.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Misza

   Nie, Antek, nie do końca jest tak jak piszesz. Oczywiste jest, że deweloperowi zależy na tej ulicy bo chce sprzedać swoje nowe mieszkania – a łatwiej mu będzie jeśli ulica będzie wyremontowana. I do tej pory masz rację. Prawdą jest jednak również to, że ulica Nadbrzeżna stanowi zlewnię wód opadowych górnej części Gołdapi i dlatego jej naprawa jest istotna z punktu widzenia potrzeb przeciętnego mieszkańca. Deweloper jednak powinien wyjechać z większą kwotą niż śmieszne 50 tys. zł (stanowi to tylko ok. 3% potrzebnej z całości kwoty!!!, albo ok. 6% wkładu własnego, który musi ponieść strona ubiegająca się o środki zewnętrzne).

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Aleksandra

  Ludzie opamiętajcie się, dość wylewania tej żółci. Nie robią źle, robią też źle. To chyba wasza dewiza. Skoro tak wszystkich krytykujecie, to dlaczego nie startujecie w wyborach i nie działacie … Najlepiej nic nie robić tylko krytykować. Proponuję przy okazji krytyki jakiejkolwiek osoby napisać coś o sobie, co zrobiłeś/zrobiłaś dla miasta czy powiatu.
  Przecież tych komentarzy to już nie można czytać. Dlaczego na goldap.info brak komentarzy ? Najlepiej pod pseudonimem pluć na innych.
  Pamiętajcie wszystko do ludzi wraca, poczynione dobro i zło.
  Pozdrawiam wszystkich życzliwych, im żyje się lepiej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. x

   Mamy wolną wolę i każdy może pisać co myśli na tym polega niezależność i ta Pani pisanina niewnosząca nic do dyskusji jest według mnie niepotrzebnym zaśmiecaniem forum. (Tu fragment usunięty przez redakcję – staramy się nie krytykować innych lokalnych mediów) (http://niezalezna.pl/98058-to-swietna-wiadomosc-sprzedaz-wyborczej-nieustannie-spada.) Osobiście się o to postaram komentując na org. (pomimo, że gazeta nie jest dla mnie wymarzoną jednak wiele dzięki niej osiągnąłem w informacji i edukacji społeczeństwa ).

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Remigiusz

    Szanowny X – sie. Pomyliło się tobie >Wolna wola to nie samowola i chamstwo.
    Chamstwo trzeba zwalczać wszystkimi dopuszczalnymi prawnie sposobami.
    W jaki sposób edukujesz społeczeństwo. skoro nie potrafisz poprawnie sklecić
    jednego zdania.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Jadwiga

   Właśnie poczynione zlo i krzywczy wracaja z wielką mocą.Pamiętajmy

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. bolek

  Ten szpital to jedna wielka farsa i skarbonka bez dna. Każdy kolejny dyrektor zadłuża go bez ponoszenia za to odpowiedzialności.
  Może warto zastanowić się czy taka placówka, która i tak nic nie wnosi do leczenia pacjentów ( przetrzymują tylko 3 doby aby kasa z NFZ wpłynęła) jest potrzebna. Może warto przekształcić ją w oddział ratowniczy z prawdziwego zdarzenia…?

  Obecnie z mojego punktu widzenia wygląda to tak: szpital się zadłuża, powiat bierze kredyt na spłatę zobowiązań i tak bez przerwy… Czy to jest normalne ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. mama dziecka

  a proszę pójść z dzieckiem do lekarza DZIŚ W PIĄTAK, cały wekend żadnego,dopiero w poniedziałek ma być pediatra, DZIECKO MA ZACZEKAĆ NA pana DOKTORA !!! ZAMKNĄĆ TEN PRZYBYTEK,BA,ROZLICZYĆ KREDYTY BRANE NA NIEGO, POTRZEBNY TEN SZPITAL TYLKO DLA LEKARZY I STAROSTWA NA ZACIĄGANIE ZOBOWIĄZAŃ KTÓRE MY SPŁACAMY.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Rekin

  Szanownej Mamie chyba się coś z tematem pomyliło. Co ma szpital do wizyty u lekarza pediatry? To są dwie różne sprawy. Oczywiście problem z pediatrą, np. w piątek, jest poważnym problemem ale ma się to nijak do sprawy szpitala.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. wit

  deweloper – co za łaskawca 50 tys. – bo co bo sprzedaż mieszkań nie idzie?????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. wit

  i jeszcze jedno zapamiętajmy słowa STAROSTY , SZPITAL nie DROGI.
  PS.Co będzie pierwsze szpital czy droga na Ustroniu

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. End

   Priorytety starosty:
   – imprezy w całej Polsce na które go zapraszają,
   – wydanie jak największej ilości tzw. medali „za zasługi dla Powiatu”
   – wyjazdy do Gruzji,
   – przyjmowanie delegacji z Gruzji,
   – tworzenie nowych stanowisk dla byłych włodarzy,
   – delegacje, bankiety, spotkania, itp.
   Ciekaw jestem kiedy ostatnio starosta był w Żabinie lub Widgirach? Po co szpital jeśli karetka nie będzie mogła dojechać do Żabina czy Widgir?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Feliks

    End, wymień:
    – te imprezy na które jest Starosta zapraszany;
    – napisz ile wręczył Medali;
    -napisz ile razy był w Gruzji;
    – napisz ile razy przyjmował delegacje z Gruzji (a może miał nie przyjmować…) ;
    – ile stanowisk stworzył dla byłych włodarzy (bo jedno to bzdet);
    – opisz delegacje, bankiety, spotkania, najlepiej wszystkie;
    – wymień pozostałe miejscowości powiatu w których Starosta nie był.
    Jak to zrobisz to dopiero będę widział sens w tym co piszesz. A tak to są to tylko zwykłe bździny.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. End

     Proszę bardzo:
     http://bip.powiatgoldap.pl/wniosek/26/skany-dokumentow-potwierdzajacych-koszty-zwiazane-z-wyjazdami-sluzbowymi-pracownikow-powiatowych-jednostek-organizacyjnych.html

     http://bip.powiatgoldap.pl/wniosek/24/skany-list-obecnosci-wyjsc-prywatnych-i-sluzbowych-pracownikow-starostwa-powiatowego-w-goldapi.html

     http://bip.powiatgoldap.pl/wniosek/22/skany-dokumentow-potwierdzajacych-korzystanie-z-samochodow-sluzbowych-starostwa-powiatowego-w-goldapi.html

     – o inne możesz „Feliks” zapytać w tym samym trybie!

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Feliks

      Mogę, tyle że mnie to nie interesuje.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
  2. Gromek

   Chciałem przy tym dodać informację zdumiewającą. Pomimo tego, że pan Starosta gotów był do rozmowy, na niedawne spotkanie samorządowców naszego Powiatu z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego jeden z naszych wójtów podobno NIE WYSŁAŁ swojego przedstawiciela, ani sam się nie pokwapił tam gdzie …miała być omawiana propozycja naprawy drogi biegnącej przez Żabin!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Iza

  Burmistrza Tomasza Luto mniej obchodzi (przynajmniej teraz) remont jakiejkolwiek ulicy ponieważ (słowo usunięte przez redakcję) korzysta z samochodu służbowego Ford Mondeo NGO X094 w celach prywatnych. A miało być inaczej.
  Ciołek natomiast niech rozliczy blisko 700 000 zł publicznych środków na termomodernizację szpitala. Jak może być normalnie kiedy na czele dwóch urzędów znajdują się wojskowi,którzy nie są i nie będą dobrymi gospodarzami. Za rok wybory więc wojsko można odesłać do koszar.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Ta Iza to chyba Pan..kogos przypimina z tej gatki.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Remigiusz

    Szanowna anonim !!! Gatki to możesz nałożyć. Natomiast jeżeli chodzi o rozmowę ,to
    niektórzy nazywają to gadką . Trzeba dodać ,iż we wszystkim widzisz drugie dno.
    Chyba jesteś niedowartościowana .Pytanie w jakiej dziedzinie ?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. no tak

    TAK TAK TEN PAN IZA JEST ZNANY, CZY TEŻ CZASEM TAN PAN IZA NIE BYŁ DYREKTOREM ? BYŁ, TAK, DO MOMENTU JAK GO ZŁAPALI PANIE IZA

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  2. Baca

   Do koszar się już nie da. Trzeba na emeryturę. Jeśli oczywiście emerytura się już należy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Y X Z

  Pani Izo !! Straż Graniczna to nie wojsko. To inna branża.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Gołdap,ludziom wszystko źle,zazdrość,..zemsta..a ten to a ten tamto,widza,słyszą.Zyjcie dla siebie bo polowe zycia zmarnujecie .Niech kazdy lepiej zobaczy co u niego w ogrodku.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Remigiusz

    Swięta prawda.Zgoda.Tylko przeczytaj swoje tzw. „komentarze ” Jak one się mają do tego co napisałaś 18.O8.2O17.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 12. Dariusz

  Sprawdziłem ,że faktycznie samochód służbowy srebrny Ford stoi w Jabłońskich schowany za trampoliną. Panie Luto może już dość wykorzystywania stanowiska w celach prywatnych .Jadę na urlop w góry
  i poproszę Burmistrza żeby dał mi ten samochód ,najlepiej z szoferem i pełnym zbiornikiem paliwa. Równość obywateli do praw i przywilejów.są zdobyczami demokracji.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Są dwa sposoby na sitwy i złodziei: prokurator i urna wyborcza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. tak

   20-lat był wykorzystywany ten samochód prywatnie, nie zauważyłaś czy ty też korzystałaś, a teraz głupie komentarze piszesz ? zapomniałaś dodać że burmistrz ma zarabiać 3- tysiące, obetnie się ci tę dyrektorską pensję i zobaczymy jak zaśpiewasz,pozdrawiam i mniej jadu ….skup się na pracy

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Renata

    Okej, prawda, ale samochodu służbowego i tak prywatnie wykorzystywać nie można. I przez 20 lat i teraz.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 13. HH

  Trochę w innym temacie: W powiecie gołdapskim z nieoficjalną wizytą przebywał w sierpniu ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian wraz z małżonką. Gościa do Gołdapi przywiózł Olgierd Dziekoński były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Komorowskiego. Pomimo wcześniejszego umówienia się burmistrz naszego miasta nie znalazł czasu żeby spotkać się z ambasadorem jednego z najpotężniejszych państw świata. Sytuację uratował jak zwykle pan Jacek Morzy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Remigiusz

  Szanowny 2 H !!!
  Szkoda ,że jako osoby towarzyszącej tow;. Komorowski nie przysłał szoguna. Stąd wniosek ,że komuna wraca do Gołdapi.
  HH napisz jaki cel przyświecał tej wizycie .Może Chińczycy będą uprawiać ryż nad jeziorem

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. HH

   Może ryż, może coś innego. A może całkiem nic. Bywa różnie. Istotne jest to, że do małego miasta przyjeżdża ambasador mocarstwa a burmistrz nie ma dla niego czasu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...