Rominta rozbiła Błękitnych Orneta

Wola walki, wola zwycięstwa, zaangażowanie, charakter … w samych superlatywach można, a nawet trzeba pisać i mówić o tym co zrobiła drużyna prowadzona przez M. Mościńskiego w wyjazdowym spotkaniu w Ornecie w dniu 26 sierpnia (sobota).

 

 

Od pierwszych minut arbiter główny spotkania miał bardzo dużo pracy. Zawodnicy obydwu drużyn nie odstawiali nogi, kilka żółtych kartek nieco uspokoiło grę, jednak nie do końca… w 36 minucie arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania trenera Rominty w polu karnym i wskazał na 11. Impuls do tego co działo się później dał Kamil Wołos, który wybronił dobry strzał Daniela Ciesielskiego. Chwilę później czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) otrzymał Konobrocki i od 37 minuty musieliśmy grać w 10. Wynikiem 0-0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie, od początku za Damiana Ołowia zagrał Mateusz Kułak, który z wcześniejszych spotkań wykluczony był z powodu kontuzji. Druga połowa to koncert gry w wykonaniu Rominty. Całkowicie rozbici zawodnicy gospodarzy nie do końca wierzyli w to co się dzieje na boisku. Trybuny biły brawo…ale dla Rominty. Gulbierz w pojedynkach 1 na 1 był nie do zatrzymania! Podania Paszkowskiego rozbijały obronę Błękitnych, a to perfekcyjnie wykorzystywali kapitan Gołdapskiej Rominty Mateusz Dyniszuk oraz Radek Gulbierz i Tomasz Kamiński. W obronie nie do przejścia był Piwko, Romanowski, Mościński i Rynkowski. Bardzo dobry występ zanotował również wspomniany wcześniej Mateusz Kułak, który na przedpolu zagrał jak profesor. M. Mościński skorzystał w tym meczu ze wszystkich zmian, żadna nie zawiodła, a zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Z Ornety wracamy jako lider po trzech rozegranych spotkaniach z bilansem 9 strzelonych bramek i 0 straconych z kompletem punktów.

Zawodnicy Rominty zapowiadają jeszcze większą walkę w kolejnych spotkaniach, zapowiadają, że będą robili wszystko żeby Gołdap i wszyscy, którzy kibicują Romincie byli z nich dumni, tak jak dumni są piłkarze mogąc reprezentować Gołdapski Klub.

Skład w meczu z Ornetą: Wołos, Rynkowski, Piwko, Mościński, Romanowski, Konobrocki, Ołów – > Kułak, Paszkowski, Kamiński -> Żukowski, Dyniszuk -> Dajewski, Gubierz -> Bukowski, Wróbel.

Wyniki 4 kolejki oraz tabela IV ligi.

Za: http://mksrominta.pl/rominta-rozbila-blekitnych-orneta/

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Rominta rozbiła Błękitnych Orneta

 1. Legia

  Walczyć trenować Rominta musi panować

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. aigel

  nie wazne jak sie zaczyna ważne jak sie kończy…a wszyscy wiem jak to sie skończy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...