Malowanie jest zawsze świetną zabawą

Koniki, motylki, rybki, drzewka, kwiaty, napisy i wiele innych elementów znalazło się na bluzeczkach uczestników warsztatów. Najpierw powstawały projekty na kartkach, potem zostały przeniesione na materiał. Najwięcej frajdy sprawiło jednak malowanie z wykorzystaniem różnokolorowych farb do tkanin.

 

 

 

W skupieniu i ciszy powstawały piękne wzory na bluzeczkach. Potem, gdy farby schły, najmłodsi uczestnicy warsztatów wykorzystali ten czas na zabawę i rywalizację. Starsi potrzebowali więcej czasu, by dopracować szczegóły.

Projektowanie i malowanie wzorów na bluzeczkach odbyło się w dniu 24 sierpnia w Szkole Podstawowej nr2 w Gołdapi. Warsztaty były jednym z działań w ramach projektu „Figle-migle”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi.

Dziękujemy panu dyrektorowi Stefanowi Piechowi za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na warsztaty.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 

Projekt „Figle-migle” realizowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły