Aktorzy filmowi występujący w teatrach

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy aktorzy, których na co dzień oglądamy w telewizji, występują również w teatrach. Owszem, ponieważ głównie tam mogą doszkalać swoje umiejętności aktorskie i uczyć się nowych rzeczy. Większość absolwentów filmowej szkoły teatralnej rozpoczyna swoją karierę od spektakli teatralnych. Dzisiaj poznamy kilka znajomych twarzy, które na co dzień możemy spotkać w warszawskich teatrach.

Aktorki polskich teatrów

Sylwia Gliwa, najbardziej znana i kojarzona z serialem „Na wspólnej”, wystąpi wkrótce w spektaklu „Kontrabanda”. Z kolei Joannę Koroniewską będziemy mogli zobaczyć w „Interesie życia”. Grażyna Wolszczak, również jedna z głównych bohaterek serialu „Na wspólnej”, wkrótce wystąpi w spektaklu zatytułowanym: „Hotel Westminster”.

Bohaterka serialu: „Pierwsza Miłość”, czy „Powiedz tak!”, Maria Pakunis, zaszczyci nas swoim wystąpieniem w: „Żona potrzebna od zaraz”, „Konserwator” i „Skazani na miłość”. W serialu: „Rodzinka.pl” mamy okazję poznać Olgę Kalicką, serialową Magdę, która w warszawskim teatrze zachwyci nas swoim wystąpieniem w spektaklu: „Skazani na miłość”. Jeśli natomiast chodzi o aktorkę serialu „Ranczo” Violę Arlak, to zobaczymy ją udając się na spektakl: „Przyszedł mężczyzna do kobiety”.

Aktorzy polskich teatrów

Tomasza Dedeka mogliśmy przez wiele lat oglądać w serialu „Rodzina zastępcza”. Obecnie możemy zobaczyć go w takich spektaklach jak: „Kontrabanda”, „Interes życia”, czy „Człowiek dwóch szefów”. Z kolei Jana Jankowskiego, znanego z serialu: „Pierwsza miłość” zobaczymy w: „Ostrej jeździe”, „Zwariowanej terapii”, czy „Komedii o napadzie na bank”. Natomiast w spektaklu gościnnym, „Selfie.com.pl” zobaczymy takie telewizyjne, męskie twarze jak Filip Bobek czy Piotr Zelt.

Jak widać wielu znanych aktorów i aktorek polskich filmów, seriali i programów telewizyjnych, bierze czynny, zawodowy udział w spektaklach teatralnych. Warto się na nie udać, by podziwiać swoich ulubionych, telewizyjnych aktorów na żywo i zobaczyć ich grę oraz rolę bez poprawek.

Powiązane artykuły