Czarter Jachtu na Wyspach Kanaryjskich

O Wyspach Kanaryjskich słyszał pewnie niemal każdy dorosły człowiek, ale niekoniecznie każdy wie gdzie one leżą – że jest to archipelag złożony z siedmiu, należących do Hiszpanii, wysp: Lanzarote, Fuerteventura, Teneryfa, Gran Canaria, La Gomera, La Palma oraz El Hierro. Wyspy znajdują się 150 kilometrów na zachód od Maroka i ponad sto od Półwyspu Iberyjskiego. Okazuje się, że i my możemy je poznać bez większych trudności.

Propozycje mamy niemal pod ręką

Czarter jachtów na Wyspach Kanaryjskich to relatywnie prosta czynność, można skorzystać z dużej ilości dostępnych stron internetowych oferujących usługi czarteru, by podjąć odpowiednią decyzję. Do dyspozycji mamy nie tylko luksusowe łodzie żaglowe o różnych gabarytach, ale również – katamarany, łodzie motorowe i gulety. Te ostatnie pozwalają na powrót do historycznych żeglarskich klimatów.

Zanim podejmiemy decyzje – jeszcze jeden wybór

Możemy bowiem wybrać dłuższy szlak zwiedzając kolejne wyspy, wszak jest to archipelag rozciągający się na przestrzeni 240 mil morskich. Możemy się zdecydować na krótszy i dłuższy pobyt w tak urokliwych miejscach jak choćby popularne – Teneryfa i Gran Canaria. Czym zatem przyciągają te wyspy?

Obie wiele łączy i nie tylko to, że sąsiadują ze sobą. Przede wszystkim niepowtarzalny, miejscami baśniowy krajobraz, co ciekawe zawierający elementy kilku stref klimatycznych. Dzięki temu napotykamy tu niespotykane okazy fauny i flory w tym endemity. Nieprzypadkowo utworzono tu park narodowy, zaś adwa obiekty znalazły się na liście dziedzictwa UNESCO, czyli – zabytkowe miasto La Laguna i (będący wspomnianym parkiem narodowym) wulkan Teide.

Wrażenie niepowtarzalnego krajobrazu potęguje fakt, iż wyspę otacza około 200 maleńkich wysp. Natomiast w wielu miejscach, choćby w Santa Cruz, co i raz daje o sobie znać historia w postaci zabytków.

Jednakowoż nie tylko przyroda i zabytki

Przecież turyści i żeglarze mają jeszcze inne potrzeby i lubią na przykład się rozerwać. Na obu wyspach nie brakuje rozrywek, mamy przecież do czynienia z jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych świata. Dotyczy to głównie południowej części Teneryfy, obfitującej między innymi w hotele, pola golfowe, parki wszelkiego rodzaju i plaże. Natomiast na Gran Canarii nie omija się na ogół hotelowych osiedli takch jak: Patalavaca, La Verga, Amadores i Taurito. Turyści chętnie się tu fotografują przy sześćdziesięciometrowym ostańcu (skale wolnostojącej). Ciekawostką jest sztuczna plaża usypana z piasku saharyjskiego.

Wszystko to jest w zasięgu ręki – wystarczy tylko podjąć decyzję i skontaktować się z działem klienta firmy zajmującej się czarterem jachtów na Wyspach Kanaryjskich.


Turystyka

Powiązane artykuły