„Bajecznie mi…”

W małej miejscowości Lisy w powiecie gołdapskim nastał „bajeczny klimat”, a stało się to dzięki realizacji jednego z kilku działań projektu „Bajecznie mi”. Na przełomie czerwca i lipca w ramach tego przedsięwzięcia dzieci mogły posłuchać opowieści i bajek czytanych bądź opowiadanych przez seniorów. Do „czytania” udało się zgromadzić nie tylko seniorów z naszej miejscowości, ale również z Juchnajć, których odwiedziliśmy w czasie wycieczki szkolnej.

 

Gospodarze przyjęli nas poczęstunkiem, a następnie w trakcie opowieści udostępnili dzieciom kredki i blok, aby mogły one namalować swoje wrażenia. Potem spotykaliśmy się kilka razy w Przedszkolu „Bajkolandia” w Lisach, gdzie przychodzili seniorzy z naszej wsi. Dzieci po każdym spotkaniu były szczęśliwe i zawsze padało wiele pytań i wspaniałych odpowiedzi.

Uczestnikami tych zajęć były dzieci z przedszkola „Bajkolandia” ich rodzice oraz starsze dzieci z Lis. Przez te wszystkie spotkania nasi młodzicy poznali m.in.: „Pinokia”, „Piękną i Bestię”, „Jasia i Małgosię” oraz wiele innych bajkowych postaci.

Teraz dzieci czekają z utęsknieniem na kolejny etap, czyli warsztaty pluszakowe, gdzie stworzą swoje postacie bajkowe.

Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych NADZIEJA. Dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny), Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Banie Mazurskie i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi.

 

 

 

Powiązane artykuły