Znaleźli niewybuch i ewakuowali mieszkańców

Artyleryjski pocisk z czasów II wojny światowej znaleźli dzisiaj rano (10 czerwca) robotnicy podczas prac budowlanych na ulicy Jaćwieskiej w Gołdapi. Ewakuowano mieszkańców oraz zamknięto okoliczne sklepy.

 

Dzisiaj kilka minut przed 8.00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Jaćwieskiej podczas prac budowlanych znaleziono pocisk najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Na miejscu policjanci wraz innymi służbami zabezpieczyli teren, ruch w obrębie kilku ulic został całkowicie wstrzymany. Ewakuowano ponad 270 osób z pobliskich mieszkań, sklepów i ulic.

Wysłany na miejsce patrol saperski zabezpieczył i wywiózł ładunek. Po 13.00 mieszkańcy bezpiecznie mogli już wrócić do swoich mieszkań.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Znaleźli niewybuch i ewakuowali mieszkańców

 1. Gustaw

  Kto dowodził ewakuacją? Czy osoba która powinna dowodzić była na miejscu? Ostatnia ewakuacja na dużo większą skalę była w 2002 roku na ul. Górnej, znaleziono z tego co pamiętam, dosyć dużą bombę lotniczą, ówczesny Starosta lub też pełniący obowiązki Starosty zarządził ewakuację w/w ulicy, Placu Zwycięstwa, części Osiedla Młodych, Podgórną…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. psw80

  Wygląda na to, że jest to pocisk od radzieckiej wyrzutni rakietowej tzw. Katiuszy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Ł

  http://3fo.wp.mil.pl/pl/1_260.html
  dokładnie coś takiego jak w linku powyżej. radzieckie M31

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...