Znaleźli niewybuch i ewakuowali mieszkańców

Artyleryjski pocisk z czasów II wojny światowej znaleźli dzisiaj rano (10 czerwca) robotnicy podczas prac budowlanych na ulicy Jaćwieskiej w Gołdapi. Ewakuowano mieszkańców oraz zamknięto okoliczne sklepy.

 

Dzisiaj kilka minut przed 8.00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Jaćwieskiej podczas prac budowlanych znaleziono pocisk najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Na miejscu policjanci wraz innymi służbami zabezpieczyli teren, ruch w obrębie kilku ulic został całkowicie wstrzymany. Ewakuowano ponad 270 osób z pobliskich mieszkań, sklepów i ulic.

Wysłany na miejsce patrol saperski zabezpieczył i wywiózł ładunek. Po 13.00 mieszkańcy bezpiecznie mogli już wrócić do swoich mieszkań.

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Znaleźli niewybuch i ewakuowali mieszkańców

 1. Gustaw

  Kto dowodził ewakuacją? Czy osoba która powinna dowodzić była na miejscu? Ostatnia ewakuacja na dużo większą skalę była w 2002 roku na ul. Górnej, znaleziono z tego co pamiętam, dosyć dużą bombę lotniczą, ówczesny Starosta lub też pełniący obowiązki Starosty zarządził ewakuację w/w ulicy, Placu Zwycięstwa, części Osiedla Młodych, Podgórną…

   
 2. psw80

  Wygląda na to, że jest to pocisk od radzieckiej wyrzutni rakietowej tzw. Katiuszy.

   
 3. Ł

  http://3fo.wp.mil.pl/pl/1_260.html
  dokładnie coś takiego jak w linku powyżej. radzieckie M31