Wycieczka do Warszawy była ważną lekcją historii naszego państwa

To, co stało się w Warszawie 43 lata temu, dotyczy nie tylko warszawiaków, ale wszystkich Polaków. Warszawa była i jest stolicą państwa polskiego. Dlatego też historię największego zrywu niepodległościowego podczas trwania II wojny światowej powinni znać również ci, którzy mieszkają daleko poza Warszawą.

 
19 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Grabowie zwiedzili bardzo interesujące ekspozycje prezentowane w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uważnie słuchali przekazu pań przewodniczek, które wprowadziły młodzież w realia życia w okupowanej stolicy. Starały się w przystępny sposób przedstawić przyczyny, przebieg i skutki powstania warszawskiego. Uczniowie słuchali także nagrań relacji uczestników powstania, oglądali zdjęcia, fragmenty kronik. Mogli też wypróbować broń powstańczą. Mowa była również o gehennie getta warszawskiego i powstaniu, które wybuchło tam w kwietniu 1943 roku.

Po wizycie w muzeum uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście, by podziwiać odbudowane po wojnie najważniejsze zabytki Warszawy, m. in. Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Kolumnę Zygmunta.

Wycieczka do Warszawy była ważną lekcją historii naszego państwa.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Wycieczka do Warszawy była ważną lekcją historii naszego państwa

 1. Anonim

  co stało się w Warszawie 43 lata temu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  Co to za wydarzenie miało miejsce w 1974 roku (43 lata temu) w Warzawie ???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...