Nie kupuj ubezpieczenia u agenta

Żyjemy w czasach wirtualnych, gdzie za pomocą internetu możemy dokonać wiele codziennych obowiązków. Coraz mniej osób pamięta, jak jeszcze kilkanaście lat temu stało się w kolejkach na poczcie, by zapłacić rachunki lub odwiedzało się wiele okolicznych sklepów, by zrobić wszystkie niezbędne zakupy.

Internet pozwala nam na zaoszczędzenie wiele cennego czasu. Rachunki opłacamy przelewem w kilka sekund, zakupy robimy przez internet, listy zastąpiły nam e-maile. A dodatkowo każdą rzecz czy informację możemy sprawdzić za pomocą wyszukiwarki. A w przypadku ubezpieczeń na życie – porównywarki.

Szybciej przez internet

Dawniej ubezpieczenie na życie zakupywało się w biurze ubezpieczeniowym, gdzie agent przedstawiał nam dostępne oferty, zachwalał konkretne produkty i podpisywał z nami umowę, tłumacząc wszelkie niejasności. Do agencji ubezpieczeniowej trzeba było się udać osobiście, co nieraz komplikowało nasze codziennie obowiązki, często też odczekać swoje w kolejce, a potem jeszcze przeprowadzić w pośpiechu rozmowę z agentem.
Z dzisiejszej perspektywy musiało kosztować to sporo zachodu. Obecnie sprawa ubezpieczenia na życie jest niezwykle prosta – szukamy w internecie polisy na życie, znajdujemy najlepsze ubezpieczenie na życie na www.ubezpieczeniazyciowe.pl, przeglądamy dostępne oferty i wybieramy rozwizanie dla siebie. Jest to nie tylko proste, ale i szybkie rozwiązanie.
Czasy się zmieniły, a co za tym idzie – tempo życia również. Mamy znacznie więcej możliwości niż 10, 15, czy 20 lat temu. Często pracujemy znacznie więcej niż nasi rodzice, po pracy musimy przedostać się przez zakorkowane miasto do domu, następnie poświęcamy czas na codziennie obowiązki, swoje pasje i zainteresowania. Czas wolny czy poświęcony bliskim jest dla nas niezwykle cenny. Stąd coraz częściej wiele ważnych decyzji dokonujemy przez internet.

Wygodne porównanie ofert

To, co również ważne w zakupie przez internet, to możliwość sprawdzenia wszystkich dostępnych ofert. W biurze ubezpieczeniowym istnieje możliwość, że agent posiada podpisane umowy z konkretnymi ubezpieczycielami, przez co nie uzyskamy informacji o innych ciekawych produktach.
W sieci dostępnych rozwiązań jest znacznie więcej, a pomocnym narzędziem w wybraniu najlepszego jest porównywarka ubezpieczeniowa – wpisujemy najważniejsze informacje dotyczące naszych oczekiwań względem polisy i otrzymujemy dokładną listę produktów dopasowanych do naszych warunków, czekając na kontakt ze strony agenta.
Również w internecie znajdziemy takie narzędzie, jak kalkulator ubezpieczeniowy. Pomoże nam wówczas, gdy chcemy znać koszt ubezpieczenia na życie na www.ubezpieczeniazyciowe.pl, cenę składek czy wysokość sumy ubezpieczenia.

Klient decyduje o polisie na życie

Dzisiejszy klient lubi mieć pewność, chce znać szczegóły i zna swoje prawa. Stąd internet ma zdecydowaną przewagę w wielu ważnych zakupach – ponieważ tam znajdziemy wszystkie ważne informacje, zarówno dotyczące warunków umowy, jak i stop procentowych czy wyłączeń z umowy.
Aby uzyskać maksymalną satysfakcję z dobrego wyboru ubezpieczenia na życie, musimy poświęcić chwilę na wczytanie się dokładnie w umowę. To, co należy dokładnie sprawdzić to możliwość rozszerzenia zakresu ochrony, jakie formy wsparcia nam przysługują, czy możemy zmodyfikować umowę w razie problemów finansowych, jak odstąpić od umowy, by nie być stratnym.
Im więcej informacji zbierzemy, tym większa pewność, że dokonaliśmy samodzielnie dobrego wyboru, jak również że zaoszczędziliśmy wiele cennego czasu. Warto pamiętać, że zakup ubezpieczenia na życie to często decyzja zawierana na wiele lat, dlatego tak ważne jest, by była dobrze przemyślana.


Porady

Powiązane artykuły