Uczniowie SP 3 złotymi medalistami województwa

W środę, 14 czerwca Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc oraz rezerwowy Piotr Górski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi sięgnęli po złoty medal w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej w Giżycku.

 

 

Utalentowani siatkarze po zajęciu drugiego miejsca w Półfinale Województwa w czwartek, 8 czerwca potwierdzili wysoką formę na etapie wojewódzkim. Tandem siatkarski z Gołdapi dzięki determinacji i woli walki z turnieju w Giżycku przyjechał do Gołdapi ze złotymi medalami i tytułem mistrzowskim.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny ze szkół podstawowych w Kętrzynie, Bartoszycach, Ostródzie (dwa zespoły), Szczytnie, Giżycku i Gołdapi. Niestety dwie z nich nie pojawiły się na giżyckim piasku, nie dając sobie tym samym szans na walkę o zwycięstwo. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, do 15 punktów.  Gołdapscy siatkarze na pokonanym boju pozostawili wszystkich środowych rywali, pokonując odpowiednio: 2:0 (15:6, 15:11) – SP 1 Ostródę, 2:1 (10:15, 15:11, 11:6) – SP 6 Szczytno, 2:0 (15:4, 15:4) – SP 7 Bartoszyce i 2:0 (15:8, 15:7) – SP 4 Giżycko. Czołowe trzy zespoły w nagrodę otrzymały puchary i medale Szkolnego Związku Sportowego.

Gospodarze dzięki hojności sponsorów zapewnili dodatkowe nagrody rzeczowe medalistom. Młodych siatkarzy gorąco dopingował i wspierał Przemek Pińczak. Mistrzostwa zorganizował W-M SZS w Olsztynie i Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku z kierownikiem Karolem Chmielewskim na czele.

 

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uczniowie SP 3 złotymi medalistami województwa

  1. Piotr Miszkiel

    Brawo!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...