Ta sobota w Żabinie była szczególna

Ostatnia sobota, 17 czerwca w Żabinie była szczególna: zamiast ciszy usłyszeć można było dźwięki muzyki. Na placu przykościelnym zebrały się zespoły muzyczne z okolicy, by podzielić się z innymi owocami swojej pracy. Wysłuchaliśmy prezentacji zespołów: Absolwent, Barwy Jesieni, Budzewiaki, Sursum Corda i WiaryGodni, a także dziecięcego zespołu Nadija.

 

 

Wystąpił duet – Krystyna Kiernozek i Maciej Witczak oraz dwie solistki – Teresa Walicka i Katarzyna Domagalska z akompaniamentem Macieja Witczaka. „Wisienką na torcie” był koncert skrzypcowy Joanny Walickiej. Ze sceny można było usłyszeć piosenki religijne i patriotyczne, ludowe i biesiadne. Rytmy też były różne, od smętnych przez dostojne i skoczne do rockowych. Różnorodność ta była zamierzona, chodziło o to, by pokazać, że Boga i piękno można odnaleźć wszędzie, w każdym człowieku i w każdej kulturze.

Po koncercie, wykonawcy i słuchacze razem zasiedli przy stołach, by uzupełnić strawę duchową, strawą dla ciała. W tej sferze na wysokości zadania stanęli mieszkańcy parafii, którzy zadbali, by nikt nie odszedł głodny. A było czego popróbować – od skrzydełek, poprzez gołąbki, krokieciki, kartacze po inne „cuda-wianki”. Nie mogło też zabraknąć hultajskiego bigosu ks. proboszcza. Swoje stoisko z fantastycznymi ciastami przygotowała też debiutująca Grupa inicjatywna stowarzyszenia „Aktywna Widgóra”.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Powiatu Gołdapskiego, Gminy Banie Mazurskie, Parafii Narodzenia NMP w Żabinie oraz prywatnych sponsorów. Dziękujemy GOKiP w Baniach Mazurskich za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego wraz z akustykiem.

Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom przeglądu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Niech RADOŚĆ Z OBECNOŚCI towarzyszy nam do następnego spotkania podczas II Przeglądu Piosenki w Żabinie już za rok.

Powiązane artykuły