Tężnie przyciągają nie tylko kuracjuszy

Wernisaże malarskie i fotograficzne poza galeriami nie są co prawda niczym nowym, ale w ostatnich latach stają się cenniejsze, bowiem większość galerii z ekspozycjami okresowymi odwiedza się na ogół jedynie w momencie otwarcia wystawy i to niekoniecznie licznie. Toteż również i w tym kontekście świetny okazał się pomysł urządzenia poplenerowego wernisażu w gołdapskich tężniach solankowych.

 

 

Zaprezentowane obrazy to pokłosie pleneru, który odbywał się w Gołdapi z udziałem artystów z Litwy, Rosji i Polski. Niektórzy z nich już są rozpoznawalni dla interesujących się sztuką, w tym gołdapianie – Tadeusz Krzywicki i Zbigniew Mieruński.

Plener odbywał się pod hasłem „Północne światło Mazur”, czyli, zdaniem pomysłodawców, światło charakterystyczne dla tej części naszego kraju.

W trakcie otwarcia znany olsztyński performer Wiesław Wachowski próbował robić w ziemi płaskorzeźby przy pomocy szczotki i… cieni.

Gołdapskie tężnie przyciągają nie tylko kuracjuszy, bowiem zdaniem niektórych twórców może to być świetne miejsce dla plenerowych spektakli.

Organizatorem pleneru i wernisażu był Gołdapski Fundusz Lokalny.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Tężnie przyciągają nie tylko kuracjuszy

  1. tak

    NOWA SZEFOWA TĘŻNI,KOBIETA, WIDAĆ ŻE DZIAŁA, ZA POPRZEDNIKA TĘŻNIE BYŁY, TYLKO BYŁY, WSZĘDZIE TRZEBA ŚWIEŻEGO POWIEWU, DOBRZE ŻE PAN BURMISTRZ,TEŻ NOWY, ZROBIŁ GIEŁDĘ STAROCI I OCZYŚCIŁ ŚRODOWISKO Z NIEKTÓRYCH CO SIĘ ZASIEDZIELI, POZDRAWIAMY I SUKCESÓW BURMISTRZU ŻYCZYMY ! GOŁDAPIANIE

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...