Mamy wicemistrzów Podlasia w piłce ręcznej

Nasi gimnazjaliści zrzeszeni w UKS Jaćwingowie GOŁDAP 5 czerwca przystąpili w Białymstoku do turnieju eliminacyjnego piłki ręcznej o Puchar Podlasia. Do rozgrywek zgłoszono 12 drużyn gimnazjalnych z woj. podlaskiego i naszą drużyna z woj. warmińsko-mazurskiego.

Zgłoszone drużyny zostały podzielone na dwie sześcioosobowe grupy. W naszej grupie zajęliśmy II miejsce ustępując jedynie drużynie z Nowych Piekut (późniejszym Mistrzom Podlasia).

14 czerwca przystąpiliśmy do turnieju finałowego. Pokonując drużynę z Białegostoku, dostaliśmy się do finału, gdzie po pasjonującej walce ponownie przegraliśmy z Gimnazjum Nowe Piekuty. Jednak z wicemistrzostwa Podlasia jesteśmy zadowoleni. Taka motywacja jest nam potrzebna przed kolejnymi turniejami.

Skład naszej drużyny: Szymon Dominiuk, Bartek Dominiuk, Kacper Jabłoński, Kasper Kazimierski, Michał Kazimierski, Dawid Salwecki, Kacper Groch, Toni Paczkowski, Dawid Szlempo, Patryk Królikowski, Krzysztof Buraczewski, Marcin Ruksza, Artur Fiodorow. Trener Andrzej Sztuk.

Wyjazd współfinansowany był z środków Gminy Gołdap i Powiatu Gołdapskiego.