Mamcia, mamusia, mamunia

„Mamcia, mamusia, mamunia” – to tylko kilka cudownych imion jakie nosi MATKA. 26 maja 2017 roku, uczniowie klasy 2f z SP3, zaprosili swoje mamy na zajęcia otwarte z okazji „Dnia Matki”. Podczas zajęć, dzieci popisywały się wiedzą polonistyczną, matematyczną i społeczną.

 

Z wielką miłością i wzruszeniem mówiły o swoich mamach: w jaki sposób okazują im miłość, jak im pomagają, za co je kochają i co należy robić, aby „Dzień Matki” trwał cały rok. Uczniowie z pomocą nauczycielki redagowali życzenia dla mam, które następnie zapisali na przygotowanych wcześniej portretach. Sprawdzeniem wiedzy o sobie, był test dla dziecka i mamy. Było bardzo wesoło.

 

Okazało się, że najczęściej oglądana przez dziecko bajka, wcale nie jest ulubioną i najczęściej noszony kolor ubrań mamy, też nie. Poza tymi drobnymi potknięciami, test wypadł doskonale. Podsumowując zajęcia, uczniowie zgodnie twierdzili, że mama jest niezastąpiona i najlepsza na całym świecie.

W podzięce złożyli wzruszające życzenia i z wielką werwą zaśpiewali „A ja wolę moją mamę”. Następnie obdarowali mamy, samodzielnie wykonanymi breloczkami i niezliczoną ilością buziaków. Atmosfera była cudna, wyjątkowa… Jak u mamy…

Jolanta Lipińska

 


Aktualności

Powiązane artykuły