Dzień Dziecka w Dubeninkach

Jak co roku uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z gminy Dubeninki świętowali Dzień Dziecka. Tym razem różnił się on od poprzednich. Piknik Rodzinny zorganizowali w dniu 1 czerwca wspólnymi siłami Samorząd Uczniowski, Rodzice i Rada Pedagogiczna Gimnazjum w Dubeninkach.

 

W zabawie uczestniczyli także młodsi i starsi mieszkańcy okolicznych miejscowości, uczniowie szkół podstawowych w Dubeninkach i Żytkiejmach. Każda klasa gimnazjalna przygotowała swoje stoisko, na którym prowadziła kiermasz ze smakołykami i samodzielnie przygotowanymi potrawami, wśród których znalazły się bigos, babka ziemniaczana, grilowane kiełbaski, gołąbki etc. Uczestnicy mogli wziąć udział w loterii, posłuchać czytanych przez kolegów baśni, kupić zabawki i wyroby rękodzielnicze, a także pomalować twarz.

Zabawę uświetniły występy klas gimnazjalnych, które tańczyły zumbę, śpiewały piosenki karaoke itp. Podziwiano również taniec z ogniem uczennicy klasy IIb, piosenki i wiersze specjalnie zredagowane na tę okazję oraz występ gości z Żytkiejm. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji w postaci rozgrywek sportowych (piłka nożna, koszykówka), konkursów piosenki solo i w zespołach rodzinnych złożonych z matki i córki. Wśród klas I-III gimnazjum rozstrzygnięto konkurs na najładniejsze stoisko.

Świętowanie zakończyło się wręczeniem nagród ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Olecku oraz Radę Rodziców Gimnazjum w Dubeninkach w postaci talonów kwotowych, nagród rzeczowych i dyplomów. Organizatorzy składają wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku i wspólną zabawę.

A. Pojawa

Powiązane artykuły