Kolejny medal siatkarzy z SP 3

W czwartek, 1 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zdobyła brązowy medal w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Trójek” Chłopców w Elblągu. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga – Witolda Wróblewskiego.

Do turnieju finałowego, który rozegrany został na hali sportowej przy Gimnazjum nr 9 w Elblągu zakwalifikowały się najlepsze z Bartoszyc, Dobrego Miasta, Elbląga, Ostródy, Szczytna i Gołdapi. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka co w secie drugim. Najpierw obowiązywał system grupowy, który wyłonił czterech półfinalistów.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Dominik Wawrukiewicz, Alan Budziejko, Maciej Świętoń i Aleksander Nyga odniosła dwa grupowe zwycięstwa, pokonując 2:0 – SP 1 Dobre Miasto i 2:0 – Szkołę Mistrzostwa Sportowego Ostróda. Po zaciętym meczu drużyna gołdapska poległa w półfinale 0:2 z drużyną – SP 3  Bartoszyce. W walce o brązowy medal siatkarze z „trójki” stanęli na wysokości zadania i pokonali 2:0 po raz drugi tego dnia Szkołę Podstawową nr 1 z Dobrego Miasta. To trzeci medal w wykonaniu siatkarzy z „trójki” w tym roku (wcześniej srebrne medale wywalczyły „czwórki” i „dwójki” siatkarskie). Mistrzem województwa została drużyna SP 19 Elbląg.

Trzy najlepsze zespoły uczestniczące w finale otrzymały puchary, medale i dyplomy, a najlepsi siatkarze w poszczególnych drużynach wyjechali z Elbląga z pięknymi statuetkami. Takie wyróżnienie otrzymał niezawodny Oskar Stalewski. Organizatorem turnieju Finałowego był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy i SP 19 Elbląg.