Nie otwierać podejrzanych maili z zipem, rarem lub załącznikiem faktury!

Taki mail może zawierać między innymi treść: „prośba o spłatę przeterminowanych należności”. Jest  to pułapka zastawiona przez oszustów i dotyczy fikcyjnych zaległości. Przy okazji warto jest od razu wywalać maile od nieznanych nadawców (m.in. firm) z tematem rozpoczynającym się od „Re:…”. Tu oszustwo może polegać na tym, że ktoś wykorzysta nasze dane osobowe (będzie je przetwarzał) przy ewentualnej bezpośredniej reklamie firmy lub produktu.

 

Przy okazji kilka innych wskazówek, by uniknąć inwigilacji lub penetracji naszego dysku albo poczty przez intruzów:

– poświęćmy trochę więcej czasu logowaniu się na portale społecznościowe i nie „ułatwiajmy” sobie życia korzystając z propozycji zapamiętania hasła przez portal lub program – to w efekcie może stać się poważnym utrudnieniem;

– z portalu lub poczty bezpieczniej jest się wylogować niż po prostu portal wygaszać bez wylogowania;

– nie spisujmy i nie zostawiajmy swoich haseł na pulpicie komputera – lepiej jest je mieć na innym nośniku;

– nie wymyślajmy haseł łatwych do zapamiętania, korzystajmy z generatora haseł.

Pamiętajmy jednak, że żadne z narzędzi zabezpieczeń nie jest doskonałe – najlepiej jest hasło  („rozrzucając” znaki losowo) wygenerować samemu.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Nie otwierać podejrzanych maili z zipem, rarem lub załącznikiem faktury!

 1. Marek

  Obserwując ostatnie wydarzenia w Gołdapi i udział w nich grupki naiwnych wrecz glupich osób to napewno nieustrzezemy sie oszustow. Na czele KOD: alimenciarz, trep ze stanu wojennego, esbecy i sutener. Co dowodzi tezie jak wyprane mózgi maja Polacy, którzy idą z takimi obwiesiami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. wiatrak

  Wyprane mózgi na pewno mają Polacy choć może nie z tego sortu. Bo tym z lepsze przecież nikt nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Bo przecież białe róże to symbol nienawiści. Dla niektórych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Ipon

  Po latach niewoli trzeba 40 biblijnych lat pustynnych podczas których wygubimy pokolenia zdrajców, sprzedawczyków, donosicieli, oszustów, zbrodniarzy i złodziei.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Miro

  Nie będę tu specjalnie odkrywczy i skorzystam z gotowców. Linia podziału określona przez Michalkiewicza przebiega pomiędzy rdzennym narodem polskim, a polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą, zainstalowaną tu przez „ojca narodów”, z którą ci pierwsi muszą dzielić terytorium. Według innego autora trzecie pokolenie Żołnierzy wyklętych walczy z trzecim pokoleniem UB, GL, PZPR. Co tu jeszcze dodawać? Te banialuki hołoty spod znaku KOD o dzieleniu Polaków można wsadzić tam, gdzie kolonoskop nie sięga. Nie wyobrażam sobie, że mógłbym tworzyć jakąś jedność z takimi śmieciami gorszego sortu i całą reszta tej zdegenerowanej bandy. Jak już pisałem wcześniej ich należałoby po prostu wytłuc jak robactwo i tyle. Tyle, że wybicie takiej ilości robactwa w obecnych realiach jest niestety niemożliwe. Niemniej, jak długo jak z tym robactwem się czegoś nie zrobi, tak długo nie będzie w tym biednym umęczonym kraju spokoju.

  Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...