Dzień Rodziny obchodziliśmy w Turtulu

W ramach obchodów Dnia Rodziny uczniowie klas II b i III b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi 2 czerwca wraz z liczną grupą rodziców i wychowawczyniami – Heleną Galińską i Anną Budzińską pojechali na wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Najpierw maszerowaliśmy przepięknie położoną ścieżką edukacyjną „Dolina Czarnej Hańczy”.

 

Jej tajemnice poznawaliśmy z pomocą bardzo sympatycznej i cierpliwej Pani Przewodnik. Zdobytą wiedzę odnotowywaliśmy na specjalnych kartach. Maszerując ścieżką czuliśmy się jak w górach. Widoki zapierały dech w piersiach. Dla niektórych pokonanie trasy okazało się pokonywaniem samego siebie, swoich lęków i słabości, dla innych sentymentalną podróżą w czasie. Potem zdobywaliśmy przyrodniczą wiedzę zaglądając w różne fajne skrytki, bawiąc się i manipulując przy siedzibie Parku – w Turtulu.

Kiełbaski pieczone na ognisku uzupełniły ubytki energii. Dzieciaki bawiły się na jedynym w swoim rodzaju placu zabaw. Na pożegnanie popatrzyliśmy jeszcze na Turtul z góry, z punktu widokowego. Żal było odjeżdżać.


Aktualności

Powiązane artykuły