Dzień Dziecka w szkole?! To nie musi być nudne!

W ramach realizacji projektu „Rodzina razem Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem” z pomocą Nadleśnictwa Gołdap zorganizowało Dzień Dziecka dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Impreza miała się odbyć w lesie, jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych została przeniesiona do budynku szkoły.

 

Uczniowie w grupach klasowych odwiedzali kolejne stanowiska. Odbycie zajęć na stanowisku potwierdzali podpisem prowadzącego na „obiegówce”. Po „zaliczeniu” wszystkich stanowisk „obiegówkę” wymieniali na nagrodę – piłki do gier sportowych i zabaw. Pogoda nie zmieniła znacząco zajęć na stanowiskach: zabawy ruchowe, zawody sportowe, szyszkowe stworki, laboratorium, boisko piłkarskie, zabawy z chustą animacyjną, twarzowe malowanki, lina, questing trzeba było zamienić na gry planszowe i puzzle.

 

Kiełbaski z piekarnika po dużej dawce ruchu i zabawy smakowały równie dobrze jak kiełbaski opiekane na ognisku. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieciaków.

Za organizację imprezy odpowiadali:

– ze Stowarzyszenia „ Szkoła pod lasem” – panie Helena Galińska, Iwona Cwinarowicz i Aneta Wyrostek (z ogromnym wsparciem rodzin);

– z Nadleśnictwa Gołdap – pani Barbara Jagłowska.

 

Impreza nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc i zaangażowanie nauczycieli i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi oraz Julki i Zosi – absolwentek naszej szkoły.

 

Imprezę dofinansowało Nadleśnictwo Gołdap.

Dzień Dziecka zorganizowano w ramach realizacji zadania publicznego Rozwój wspólnot i społeczności lokalnych wspieranego przez Burmistrza Gołdapi i współfinansowanego ze środków Gminy Gołdap.


Aktualności

Powiązane artykuły