Dawid i Bartek zwycięzcami gimnazjady w województwie podlaskim

7 czerwca na boiskach MOSiR w Suwałkach rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Gimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce plażowej. W turnieju udział wzięło 12 par z Białegostoku, Białowieży, Kleosina, Grajewa i Suwałk.

 

Suwalskie Gimnazjum nr 7 reprezentowała gołdapska para Dawid Rusak i Bartek Mikielski oraz rezerwowy Grzegorz Zawadzki. Przypomnijmy, że chłopcy ci uczą się tej szkole oraz trenują trzeci rok siatkówkę w funkcjonującym przy niej, młodzieżowym klubie siatkarskim SUKSS Ślepsk Suwałki.

Dawid i Bartek w turnieju nie mieli sobie równych, gładko i bez problemów doszli do półfinału, pokonując pary z Gimnazjum z Grajewa i Kleosina po 2:0. W półfinale ponownie spotkali się z parą z Grajewa i tym razem również udowodnili swoją wyższość nad przeciwnikiem, wygrywając 2:0. W finale turnieju spotkali się z mocną parą z Gimnazjum nr 15 Białystok. Mimo że przeciwnicy górowali nad nimi warunkami fizycznymi, Dawid z Bartkiem mecz finałowy zagrali wręcz koncertowo.

Od początku narzucili przeciwnikowi swój styl gry, pokazując swoje boiskowe „cwaniactwo” i uzupełniając się w każdym elemencie. W wielu akcjach wzbudzali podziw i zainteresowanie osób będących na widowni.

Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem Gołdapian 2:0 (15:6,15:8) i tym samym chłopcy przypieczętowali zdobycie tytułu Mistrzów Województwa Podlaskiego Szkół Gimnazjalnych w siatkówce plażowej.

Niebawem przed nimi kolejne wyzwania w siatkówce plażowej. 21 czerwca na boiskach Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach rozegrane zostaną klubowe mistrzostwa województwa podlaskiego w kategorii kadetów.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Dawid i Bartek zwycięzcami gimnazjady w województwie podlaskim

 1. Piotr Miszkiel

  Brawo!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Malgorzata

  Brawo chłopaki,tak trzymać!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...